Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā siltumenerģijas tarifs no marta varētu palielināties par 13,3%

Siltumapgādes uzņēmums SIA “Gren Jelgava” iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) izvērtēšanai priekšlikumu par siltumenerģijas tarifa izmaiņām Jelgavā, kas paredz siltumenerģijas gala tarifu palielināt par 13,3%, aģentūrai LETA pavēstīja “Gren Jelgava” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādējādi no 1.marta siltumenerģijas tarifs Jelgavā varētu sasniegt 63,36 eiro par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) līdzšinējo 55,94 eiro par MWh vietā.

Tarifa palielināšana saistīta ar kurināmā cenu pieaugumu.

Uzņēmumā skaidro, ka Jelgavā siltumenerģijas ražošanā galvenokārt tiek izmantota šķelda, bet nelielā apmērā arī dabasgāze. Taču līdz ar straujo dabasgāzes un citu energoresursu, tostarp degvielas cenu kāpumu pēdējo mēnešu laikā izmaiņas vērojamas arī šķeldas cenās, lai arī kāpums šobrīd ir mērenāks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tajā pašā laikā “Gren Jelgava” pārstāvji min, ka, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šķeldas tirgus cena ir būtiski pieaugusi, tādējādi ir palielinājušās siltumenerģijas ražošanas izmaksas, kas veido siltumenerģijas gala tarifa lielāko komponenti. 

Tāpat uzņēmumā norāda – pirms Jelgavā darbu sāka biomasas koģenerācijas stacija, siltumenerģijas tarifs mainījās katru mēnesi līdz ar dabasgāzes cenām. Tostarp, piemēram, 2012.gadā vidējais siltuma tarifs Jelgavā bija 68,73 eiro par MWh bez PVN, kas ir par 22,9% vairāk nekā šobrīd spēkā esošais tarifs un par 8,5% vairāk nekā plānotais siltumenerģijas tarifs no šā gada 1.marta.

SPRK ir piešķīris “Gren Jelgava” atļauju kurināmā vai iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņu gadījumā pašai noteikt siltumenerģijas tarifus. Tādēļ gadījumā, ja cenas samazināsies, “Gren Jelgava” siltumenerģijas tarifu attiecīgi pārskatīs un klientiem piemēros zemāku siltumenerģijas tarifu, atzīmē kompānijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat kompānijā min, ka uzņēmums turpina darbu pie siltumenerģijas ražošanas modernizācijas projekta, kas paredz Jelgavas biomasas koģenerācijas stacijā šķeldai pievienot līdz 35% no pārstrādei nepiemērotiem atkritumiem ražotu kurināmo jeb NAIK.

Kompānija “Gren Jelgava”, kuras nosaukums iepriekš bija “Fortum Jelgava”, reģistrēta 2005.gada jūnijā, un tās pamatkapitāls ir 2,223 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. 2020.gadā “Gren Jelgava” strādāja ar 9,082 miljonu eiro apgrozījumu un 737 401 eiro peļņu.

Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Nīderlandes “Gren Holding Company”. Šveices investīciju kompānija “Partners Group” 2021.gadā iegādājās “Fortum” biznesu Baltijas valstīs, paziņojot, ka turpinās darbu ar nosaukumu “Gren”. Pārdošanas summa bija 710 miljoni eiro.

Foto: no Jelgavas pašvaldības arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.