Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā siltumenerģijas tarifs no septembra pieaugs par 26,9%

Jelgavā siltumenerģijas tarifs no 1.septembra pieaugs par 26,9% – līdz 85,82 eiro par megavatstundu (MWh), liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tarifa kāpums ir saistīts ar kurināmā cenu pieaugumu.

Komersants SIA “Gren Jelgava” skaidro, ka Jelgavā apmēram 95% no centralizētajai siltumapgādei nepieciešamās siltumenerģijas tiek saražota no atjaunojamā energoresursa – šķeldas. Nelielā apjomā tiek izmantota arī dabasgāze.

Kompānijā atzīmē, ka šķeldas cenas salīdzinājumā ar dabasgāzi vienmēr ir bijušas stabilākas un arī šobrīd to kāpums ir mērenāks – šķeldas cenas ir vidēji četras reizes zemākas nekā dabasgāzei. Pašreizējā tirgus un ģeopolitiskajā situācijā pasaulē arī šķeldas tirgus cena turpina būtiski pieaugt, un tas palielina siltumenerģijas ražošanas izmaksas, kas veido 60% no siltumenerģijas gala tarifa. Tādēļ uzņēmumam nepieciešams pārskatīt siltumenerģijas tarifu, ņemot vērā šķeldas cenas pieaugumu nākamā rudens-ziemas periodam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPRK ir piešķīris “Gren Jelgava” atļauju kurināmā vai iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņu gadījumā pašai noteikt siltumenerģijas tarifus. Tādēļ gadījumā, ja kurināmā cenas samazināsies, “Gren Jelgava” siltumenerģijas tarifu attiecīgi pārskatīs un samazinās, piemērojot klientiem zemāku siltumenerģijas tarifu.

“Gren Jelgava” apgrozījums pagājušajā gadā bija 10,664 miljoni eiro, kas ir par 17,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa sasniedza 1,576 miljonus eiro, kas ir par 2,1 reizi vairāk nekā 2020.gadā, liecina informācija “Firmas.lv”. Uzņēmums reģistrēts 2003.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2,223 miljoni eiro. Kompānija pieder Nīderlandes “Gren Holding Company”.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.