Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada dome atceļ lēmumus par “Zemgales veselības centra” kapitāldaļu pārdošanu

Ar 14 deputātu balsīm “par” Jelgavas novada dome šodien nolēma atcelt pagājušā gada martā pieņemto lēmumu par līdzdalības izbeigšanu SIA “Zemgales veselības centrs” (ZVC) un oktobrī pieņemto lēmumu par centra kapitāldaļu pārdošanu, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas novada dome ir nolēmusi apturēt kapitālsabiedrības kapitāldaļu atsavināšanas procesu un veikt ZVC izmaksu lietderības un likumības revīziju par laika posmu no 2021.gada 1.janvāra.

Pašvaldība lēmumu pamato ar to, ka tā saņēmusi vēstules gan no Nacionālā veselības dienesta, Latvijas Slimnīcu biedrības un Jelgavas pilsētas pašvaldības ar aicinājumu nepieļaut “stabila, finansiāli sekmīga un uz attīstību vērsta veselības aprūpes uzņēmuma pārdošanu trešajām personām, kas varētu būtiski ietekmēt kvalitatīvu veselības pakalpojumu nodrošināšanu Jelgavas un visas Zemgales iedzīvotājiem”.

Tāpat pašvaldība saņēmusi iebildumus par Jelgavas novada domes autonomo funkciju deleģējuma uzņēmumam “Kapitāla pārvaldes sistēmas” 2003.gada 30.decembrī tiesiskumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas licis pārskatīt šī brīža pašvaldības iespējas objektīvi un izsvērti virzīt procesu kapitāldaļu atsavināšanai, klāstīts pašvaldības paziņojumā.

Pašvaldība atzīmē, ka ZVC kapitāldaļu atsavināšanas nosacījumi pusgadu ir arī domes deputātu dienaskārtībā. Pildot pagājušā gada oktobra lēmumu un sākot kapitāldaļu atsavināšanas procesa virzību, pašvaldība esot balstījusies uz Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā noteikto lietderīgi rīkoties ar publiskas personas līdzekļiem un mantu, nosakot, ka manta atsavināma par iespējami augstāku cenu. Līdz ar to pašvaldība esot veikusi darbības kapitāldaļu atsavināšanas procesam, sākotnēji paredzot izsoli.

Pašvaldība atgādina, ka, izskatot jautājumu par ZVC kapitāldaļu pārdošanu, dome 2023.gada oktobrī apstiprināja pārdošanas cenu 2,5 miljoni eiro, balstoties uz SIA “Interbaltija” vērtējumu. “Taču līdz ar debatēm par juridiski pareizāko taktiku – pārdot izsolē vai caur pirmpirkuma tiesībām, ņemti vērā arī deputātu pārmetumi, ka vērtējums ietver kapitālsabiedrības pārvaldītāja “Kapitāla pārvaldes sistēmas” sniegto informāciju un šis vērtējums nav iespējami objektīvākais, pirmšķietami kapitālsabiedrības vērtību saredzot augstāku,” teikts domes paziņojumā. Pašlaik pašvaldība pasūtījusi citu vērtējumu, balstoties uz kapitālsabiedrības valdē ieceltās pagaidu valdes sniegtajiem datiem un finanšu rādītājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad 26.martā notika ZVC ārkārtas dalībnieku sapulce, kurā tika nomainīta ZVC vadība. Par pagaidu valdes locekļiem uz laiku, kamēr norit uzņēmuma kapitāldaļu atsavināšanas process, iecēla pašvaldības pārstāvjus – Jelgavas novada Īpašuma pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāju Vaivu Laimīti un Juridiskās nodaļas vadītājas vietnieci Svetlanu Krūmiņu.

Jelgavas novada domes izpilddirektora vietnieks Kaspars Sniedzītis skaidro, ka daudz apsvērumu debatēs Jelgavas novada dome kā problemātisku saskata iespēju pašlaik kapitālsabiedrības kapitāldaļu atsavināšanu turpināt un ar šodienas lēmumu atcēla iepriekš pieņemtos lēmumus, lai turpinātu pārvaldīt kapitālsabiedrību, organizēt kapitālsabiedrībā auditu par pēdējo trīs gadu uzņēmuma darbību.

Sniedzītis uzsver, ka uzņēmums turpinās nodrošināt medicīniskos pakalpojumus, savukārt pašvaldībai vispirms nepieciešams organizēt kapitālsabiedrībā auditu, kā arī tuvākajā laikā konkursa kārtībā meklēt pastāvīgās valdes locekļus ZVC veiksmīgas saimnieciskās darbības turpināšanai jau ar lielāku pašvaldības pārraudzību un iesaisti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien Finanšu komitejas sēdē deputāti izskatīja lēmumprojektu par iespējamo dividenžu izmaksu un apmēru ZVC pārskata perioda gada peļņai 2023.gadā. Uzņēmuma gada pārskats pašvaldībai iesniegts martā, savukārt tā apstiprināšana plānota uzņēmuma dalībnieku sapulcē 29.aprīlī. Lēmumprojektu par iespējamo dividenžu izmaksu Finanšu komiteja neatbalstīja, savukārt šodien domes sēdē no dienaskārtības izbalsoja, ņemot vērā lēmumprojekta par kapitāldaļu atsavināšanas atcelšanu, informē pašvaldībā.

Kā ziņots, 2023.gada pavasarī SIA “CSE COE” un Konkurences padome vērtēja pašvaldības deleģētos uzdevumus ZVC kontekstā ar sniegtajiem pakalpojumiem veselības aprūpes jomā, rekomendējot tiešo līdzdalību līdz Koncesijas līguma termiņa beigām saglabāt un pēc tam kapitāldaļas atsavināt.

Jelgavas novada dome 2023.gada 25.oktobra sēdē nolēma mēģināt pārdot izsolē savas SIA “Zemgales veselības centrs” kapitāla daļas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībai pieder lielākā daļa – 88,19% – no centra kapitāldaļām, savukārt 11,81% kapitāldaļu īpašniece ir “Kapitāla pārvaldes sistēmas”.

LETA jau rakstīja, ka 18.martā saņemtais ZVC auditētais pārskats apliecinājis, ka pērn valde nodrošinājusi uzņēmuma darbību ar apgrozījumu 5,47 miljoni eiro gadā ar pārskata gadā nesadalīto peļņu 155 000 eiro un naudas līdzekļu atlikumu 1,17 miljoni eiro.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.