Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā slēgs līgumu par Pilssalas ielas pārbūvi un ūdenstūrisma un sporta bāzes būvniecību

Jau drīzumā varēs sākties būvniecības darbi Pilssalas ielā, kur paredzēts pārbūvēt Pilssalas ielu un uzcelt modernu ūdenstūrisma un sporta bāzi. Šodien Jelgavas domes ārkārtas sēdē apstiprinātas kopējās projektu izmaksas, lai tuvākajā laikā pašvaldība slēgtu līgumu ar iepirkuma konkursa uzvarētāju un Pilssalas ielā varētu sākties būvniecības darbi, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbi tiks veikti, īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētu projektu “Pilssalas ielas degradētās teritorijas sakārtošana” un valsts investīciju projektu “Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas infrastruktūras attīstība”.

Realizējot abus projektus, tiks pārbūvēta iela posmā no tilta pār Lielupi līdz nekustamajam īpašumam Pilssalas ielā 5 (ielas seguma atjaunošana, gājēju un velo celiņu izbūvēšana, lietusūdens kanalizācijas sistēmas, elektrisko tīklu, sakaru kanalizācijas, optiskā tīkla izveide, ārējā apgaismojuma ierīkošana), kā arī tilta pār kanālu pārbūve. Otra nozīmīgākā projekta daļa ir modernas ūdenstūrisma un sporta bāzes būvniecība Pilssalas ielā 5.

Vēl teritorijā tiks izveidots fizisko aktivitāšu laukums, izbūvēts autostāvlaukums un labiekārtota tam piegulošā teritorija, tajā skaitā dabas lieguma “Lielupes palienes pļavas” un savvaļas zirgu uzturēšanai un tūristiem nepieciešamās publiskās infrastruktūras (jaunas apmeklētāju ieejas, atpūtas vietas, sabiedriskās tualetes, savvaļas zirgu barības novietne) izveide dabas lieguma neitrālajā zonā. Tāpat tiks sakārtots, tīrīts un nostiprināts Lielupes krasts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noslēdzoties iepirkuma procedūrai, abu projektu sākotnēji plānotās izmaksas ir palielinājušās. Tāpēc šodien domes ārkārtas sēdē veikti grozījumi sākotnēji apstiprinātajos projektu budžetos. Projekta “Pilssalas ielas degradētās teritorijas sakārtošana” kopējās izmaksas ir 11 131 033,49 eiro, no kurām 3 400 000 eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 150 000 eiro valsts budžeta dotācija un 7 581 033,49 eiro Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums.

Savukārt projekta “Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas infrastruktūras attīstība” kopējās izmaksas ir 3 313 633,47 eiro, tai skaitā 2 000 000 eiro valsts budžeta mērķdotācija un 1 313 633,47 eiro Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums. 

Foto: Jelgava.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.