Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā sveic 12 jaunos skolotājus un izvirza nākamā mācību gada uzdevumus

Tradicionāli pirms jaunā darba cēliena Jelgavas pedagogiem notiek konference, lai pārrunātu darba prioritātes un jaunā mācību gada izaicinājumus. Šajā reizē tiek sveikti arī jaunie pedagogi, izglītības iestāžu vadītāji un viņu vietnieki. Jelgavas pedagogu saimei šogad pievienojas 12 dažādu priekšmetu skolotāji, bet septiņas iestādes piedzīvojušas izmaiņas vadības komandā. Par vienu no jaunā mācību gada vadmotīviem izvirzīts aicinājums uz sadarbību – sadarbību vadības komandā, sadarbību kolēģu starpā, sadarbību ar skolēniem un vecākiem. Tikai strādājot komandā, iespējams sasniegt daudz augstākus rezultātus, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.
“Lai jaunajā mācību gadā kā skolēnam, tā skolotājam izaugsme ir liela vērtība, darot savu darbu. Mūsu pilsētas skolotāji ir Latvijas gudrie skolotāji. Viņi rada un īsteno pārmaiņas, māca citus ne tikai Jelgavā, bet visā Latvijā. Šis spēks ir jāvairo un jānodod mūsu skolēniem. Mūsu svarīgākais uzdevums ir dot paātrinājumu skolēna individuālajā izaugsmē. Un šajā procesā svarīga ir sadarbība – no pirmsskolas līdz pat augstskolai, starp skolēnu, skolotāju, vecākiem, starp izglītības iestādi un pašvaldību. Lai katra individuālā izaugsme ir optimisma pamats, jo tieši optimisms ir pamats skolotāja darbam,” izglītības darbiniekus uzrunāja Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.   

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, sveicot pedagogus, uzsvēra, ka tieši sadarbībai ir svarīga loma kopējā izaugsmē. “Mums katram ir savs uzdevums. Pašvaldībai – nodrošināt mūsdienīgu un drošu mācību vidi, pedagogiem – aizraut un ieinteresēt savus audzēkņus no pirmsskolas līdz pieaugušajam. Skolotājam ir jāspēj ne tikai saskatīt talantus un tos attīstīt, bet arī sniegt atbalstu tiem, kas mācās lēnāk un pasauli tver citādāk. Taču, lai mēs kopā sasniegtu mērķi, svarīgs ir iesaistīto pušu dialogs. Dialogā spējam risināt pat šķietami neatrisināmus jautājumus, radīt jaunas idejas, izvirzīt vēl augstākus mērķus un kopīgi tos sasniegt,” tā A.Rāviņš, novēlot veiksmi, izturību un savstarpēju sapratni jaunajā mācību gadā. 

Tradicionāli augusta sanāksmē sveikti jaunie izglītības iestāžu vadītāji, viņu vietnieki un pedagogi. Nākamajā mācību gadā darbu Jelgavā sāks 12 jauni skolotāji, kuri strādās Jelgavas Valsts ģimnāzijā, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā, Jelgavas 4. vidusskolā, Jelgavas 4. sākumskolā un Jelgavas tehnikumā.  

Jelgavas Valsts ģimnāzijā 7., 8. un 9. klašu skolēniem ģeogrāfiju pasniegs Tatjana Svirska, kura darba dēļ uz Jelgavu pārcēlusies no Rēzeknes. T.Svirskai ir diploms vides zinātnē, līdz šim viņa sevi apliecinājusi, strādājot meža nozarē, nedaudz arī loģistikā, bet šogad pieņēmusi projekta “Mācītspēks” izaicinājumu un kļuvusi par ģeogrāfijas skolotāju. “Esmu iedvesmota un optimisma pilna, nevaru sagaidīt pirmo stundu! Ģeogrāfija ir priekšmets, kas mani skolas laikā ļoti saistīja. Man patīk apgūt kaut ko jaunu, izzināt, meklēt. No iepriekšējiem kolēģiem ne vienu reizi vien saņemts kompliments, kas es varētu būt laba skolotāja. Tad nu nobriedu pārmaiņām un nolēmu, ka kļūšu skolotāja! Es ne tikai pasniegšu ģeogrāfijas stundas, bet arī pati studēšu,” stāsta jaunā ģeogrāfijas skolotāja, uzskatot, ka svarīgākais ir skolēnus ieinteresēt savā stundā, priekšmetā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savā skolā, bet nu jau kā skolotāja tikko no augstskolas atgriežas Jelgavas 4. vidusskolas absolvente Amanda Šīna. Viņa 5. un 6. klasēm pasniegs matemātikas un latviešu valodas stundas. “Manuprāt, skolotājs ir profesija, kas var ietekmēt vairākas dzīves vienlaicīgi. Šovasar ieguvu pedagoga diplomu un zināju, ka gribu atgriezties savā skolā – 4. vidusskolā, kur jūtos kā mājās, kur viss man ir zināms. Un ir tik patīkami saņemt atbalstu no kolēģiem – maniem kādreizējiem skolotājiem. Ir drošības sajūta, un jūtos šeit gaidīta,” saka jaunā skolotāja, skolēniem novēlot izturību, pacietību un disciplīnu.

Jelgavas Valsts ģimnāzijā darbu sāks trīs projekta “Mācītspēks” skolotājas – Kristīne Nagornaja pasniegs bioloģiju, T.Svirska – ģeogrāfiju, Aiva Freimane – matemātiku, bet Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā “Mācītspēka” skolotāja Kristiāna Rancāne pasniegs fizikas stundas, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolai pievienojušies divi jauni skolotāji – sporta stundas vadīs Edijs Ausējs, bet matemātiku – Poļina Drozdova, Jelgavas 4. vidusskolā darbu sāks matemātikas un latviešu valodas skolotāja A.Šīna, Jelgavas 4. sākumskolā – sporta skolotāja Anna Ševčenko, bet Jelgavas tehnikuma pedagogu komandu papildinājuši četri jauni profesionālo priekšmetu skolotāji – Madara Pūre, Tatjana Ceriņa, Nikola Maksimova un Justs Vucēns.

Šodien sveikta arī jaunā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas direktore Baiba Balode-Lukjanska un Jelgavas pamatskolas “Valdeka”-attīstības centra direktore Dace Ekša, kuras amatā stājās šovasar, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā Inta Leilande, Jelgavas 4. vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā Iveta Klīdzēja, Jelgavas 5. vidusskolas direktores vietnieki izglītības jomā Aleksandra Ruskule un Vadims Mamedovs, Jelgavas pamatskolas “Valdeka”-attīstības centra direktores vietniece izglītības jomā Krista Statkus, vadītāju vietnieki pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē “Zemenīte” Agija Čerjapkina, “Zīļukā” – Zane Kavosa un “Kāpēcīšos” – Agnese Grozīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Jelgava.lv

 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.