Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā turpinās projektu iesniegšana pagalmu labiekārtošanas programmā

30. jūnijā Jelgavas domes sēdē paredzēts veikt grozījumus saistošajos noteikumos par Jelgavas pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai. Pēc grozījumiem būvniecības normatīvajos aktos valstī dome paredz palielināt līdzfinansējumu tiem labiekārtošanas projektiem, kuru realizācijai jāiesniedz paskaidrojuma raksts, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd pašvaldība piešķir līdzfinansējumu daudzdzīvokļu māju pagalmu labiekārtošanas projektiem ne vairāk kā 50 procentu apmērā no pieteikumā norādītajām darbu izmaksām, nepārsniedzot 5000 eiro vienai daudzdzīvokļu mājai, ja saskaņā ar normatīvajiem aktiem nepieciešams paskaidrojuma raksts, un attiecīgi nepārsniedzot 20 000 eiro, ja nepieciešama būvatļauja vai apliecinājuma karte.

Tāpat šobrīd saistošie noteikumi paredz, ka labiekārtošanas darbu izmaksās var iekļaut līdz 50 procentiem no būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādes izmaksām, bet ne vairāk kā 1000 eiro no piešķirtā pašvaldības līdzfinansējuma, ja izstrādāts būvprojekts vai apliecinājuma karte, un ne vairāk kā 200 eiro no piešķirtā pašvaldības līdzfinansējuma, ja izstrādāts paskaidrojuma raksts.

Ar grozījumiem saistošajos noteikumos paredzēts palielināt līdzfinansējuma apmēru līdz 20 000 eiro darbiem, kuriem saskaņā ar normatīvajiem aktiem nepieciešams paskaidrojuma raksts, bet līdz 1000 eiro tiks palielināts līdzfinansējums par jebkāda veida būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumi saistošajos noteikumos stāsies spēkā pēc to apstiprināšanas domē un saskaņošanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. 

Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka projektu iesniegšana pagalmu labiekārtošanas programmā turpinās un šogad to var izdarīt līdz 1. oktobrim. Pieteikums jāiesniedz iestādē “Pilsētsaimniecība” (Pulkveža Oskara Kalpaka iela 16A, Jelgava, LV-3001) personīgi vai jānosūta elektroniski uz e-pasta adresi pilsetsaimnieciba@pilsetsaimnieciba.jelgava.lv normatīvajos aktos par elektronisko dokumentu noformēšanu noteiktajā kārtībā.

Jau gada sākumā tika izstrādāti jauni saistošie noteikumi līdzfinansējuma saņemšanai. Būtiskākās izmaiņas – projektu pieteikumus var iesniegt līdz kārtējā gada 1. oktobrim, kā arī atcelta pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanas prioritārā secība, proti, komisija izvērtē iesniegtos pieteikumus to saņemšanas secībā. Ar dokumentu sagatavošanas kārtību un saistošajiem noteikumiem var iepazīties mājaslapā www.pilsetsaimnieciba.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmais pieteikums pagalmu labiekārtošanas programmā šogad saņemts jau martā – SIA “Jelgavas namsaimnieks” ar pašvaldības līdzfinansējumu jau sākusi realizēt atkritumu konteineru novietnes izbūves projektu Satiksmes ielā 35A. Tur paredzēts uzbūvēt slēgtu, iežogotu novietni ar jumtu četriem konteineriem un bruģētu ietvi nokļūšanai līdz atkritumu konteineru novietnei. Būvdarbi jau sākti, un to izmaksas, iekļaujot būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādi, ir 16 193,56 eiro, tajā skaitā pašvaldības līdzfinansējums 12 577,92 eiro. Līdz ar to pieejamais pašvaldības finansējums daudzdzīvokļu dzīvojamo māju piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai šim gadam vēl ir 117 422,08 eiro.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.