Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā ūdenssaimniecības tarifus no aprīļa plānots palielināt par 17%

SPRK aicina lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus.

No 1.aprīļa Jelgavā plānots par 17% palielināt ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPRK saņēmusi un sākusi izvērtēt SIA “Jelgavas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu. Jaunie tarifi varētu stāties spēkā 1.aprīlī.

“Jelgavas ūdens” apstiprināšanai SPRK 2021.gada 28.decembrī iesniegusi un šogad 6.janvārī precizējusi tarifu projektu, kurā ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs ir 0,90 eiro par kubikmetru apmērā un kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,16 eiro par kubikmetru.

Šobrīd Jelgavā un Jelgavas novada Cenu pagasta Raubēnu ciemā spēkā ir Jelgavas reģionālā sabiedrisko pakalpojumu regulatora 2008.gadā apstiprinātais ūdensapgādes pakalpojumu tarifs 0,74 eiro par kubikmetru un kanalizācijas pakalpojumu tarifs 1,02 eiro par kubikmetru apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifos iekļaujamo izmaksu izmaiņas ir ietekmējusi ūdenssaimniecības infrastruktūras sakārtošana, kā arī elektroenerģijas, degvielas un citu ekspluatācijas izmaksu pieaugums.

Kopš spēkā esošo tarifu apstiprināšanas “Jelgavas ūdens” Jelgavā ir realizējusi piecus Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda līdzfinansētus ūdenssaimniecības attīstības projektus – “Ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu attīstība Jelgavā, II kārta”, “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Jelgavā III kārta”, “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Jelgavā, IV kārta”, “Notekūdeņu dūņu lauku paplašināšana Jelgavas pilsētas notekūdeņu attīrīšanas ietaisēs” un “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Jelgavā, V kārta”.

“Jelgavas ūdens” reģistrēts 1995.gadā un tā pamatkapitāls ir 12,339 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma finanšu dati par 2021.gadu vēl nav pieejami, bet 2020.gadā tas strādāja ar 3,824 miljonu eiro apgrozījumu un 46 258 eiro peļņu. “Jelgavas ūdens” pieder “Jelgavas valstspilsētas pašvaldībai”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPRK aicina lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus un ieteikumus SPRK (sprk@sprk.gov.lv) vai SIA “Jelgavas ūdens” (jelgavas.udens@ju.lv, 20260348). Ar tarifu projekta kopsavilkumu iespējams iepazīties SPRK tīmekļa vietnē, kā arī pārskatāmākā veidā – SPRK interaktīvajā infografikā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.