Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā un Jelgavas novada Valgundes pagastā norisināsies zemessargu vingrinājums “Berešu maršs”

Sestdien, 5. novembrī, Jelgavas valstspilsētā un Jelgavas novada Valgundes pagasta apkārtnē norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu vingrinājums “Berešu maršs,” informē Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona Komunikācijas nodaļas speciāliste kaprāle Evita Hibšmane-Štube.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vingrinājuma laikā zemessargi veiks vismaz 30 km garu distanci un pildīs dažādus taktiskos uzdevumus, kuros tiks pārbaudītas zemessargu pamatapmācībā iegūtās iemaņas. Maršs notiks gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā. Vingrinājuma noslēgumā pie Ziemassvētku kauju muzeja paredzēts svinīgais pasākums ar berešu un vienības kokaržu pasniegšanu tiem zemessargiem, kuri veiksmīgi nogājuši visu distanci un paveikuši uzdevumus.

Iedzīvotāju ievērībai!

Berešu marša laikā aptuveni 50 zemessargi formas tērpos ar ekipējumu un ieročiem pārvietosies pa koplietošanas ceļiem no Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona Dambja ielā 22, Jelgavā, virzienā uz piemiņas vietu “Svētbirzs”, Jelgavā, līdz Ziemassvētku kauju muzejam Jelgavas novada Valgundes pagastā. Nacionālie bruņotie spēki aicina Jelgavas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzziniet vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv

Foto: no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52.kaujas atbalsta bataljona arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.