Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā un Līvbērzes pagastā notiks Zemessardzes mācības

23. un 24. aprīlī Jelgavas bijušā lidlauka teritorijā un Jelgavas novada Līvbērzes pagasta apkārtnē tiks organizētas Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu plānveida mācības vienības kaujas spēju uzturēšanai un pilnveidošanai., informē Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba sabiedrisko attiecību speciāliste Guna Pričina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona mācībās zemessargi trenēs prettanku ieroču sadarbību ar kājnieku vienībām un netiešā uguns atbalsta integrēšanu kājnieku operācijās.

Zemessargu mācību uzdevumu izpilde notiek ar Jelgavas un Jelgavas novada pašvaldībām saskaņotās teritorijās.

Iedzīvotāju ievērībai!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību laikā tiks izmantota salūtmunīcija un citi kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni un gaismu, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību un veselību.

Militārā transporta, tajā skaitā sešriteņu kvadriciklu un divdaļīgā kāpurķēžu visurgājēja, īslaicīga pārvietošanās notiks: Jelgavā pa Meiju ceļu un Jelgavas novada Līvbērzes pagastā pa autoceļu Tušķi – Kalnciems (V1065), kā arī pa pieguļošajiem mazākas nozīmes ceļiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Jelgavas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 59 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 25424404, rakstot uz e-pasta adresi 52bn@mil.lv, vai personīgi ierodoties vienībā – Jelgavā, Dambja ielā 22.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzziniet vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv

Foto: no Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljona arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.