Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā un Līvbērzes pagastā notiks zemessargu mācības

17. un 18. decembrī Jelgavas valstspilsētas teritorijā, Jelgavas novada Līvbērzes pagasta apkārtnē un Kalnciema mežu masīvos norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu apmācība vienības kaujas spēju uzturēšanai un pilnveidošanai, informē Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljona civilmilitārās sadarbības speciālistes p.i. kaprāle Zane Lizunova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona apmācībā zemessargi apgūs un uzlabos teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas Bombardier MAX 650 sešriteņu mototehnikas vadītāju un lauka kaujas iemaņu apmācībās, lai nepieciešamības gadījumā būtu gatavi efektīvi izmantot šos transportlīdzekļus un savas individuālās militārās prasmes valsts aizsardzības uzdevumu izpildē.

Zemessargu mācību uzdevumu izpilde notiek ar  AS “Latvijas valsts meži”, Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada pašvaldībām saskaņotās teritorijās.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 25424404, rakstot uz e-pasta adresi 52bn@mil.lv, vai personīgi ierodoties vienībā – Jelgavā, Dambja ielā 22. Uzziniet vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā. Sešriteņu mototehnikas īslaicīga pārvietošanās notiks Jelgavas valstspilsētā un Jelgavas novada Līvbērzes pagastā pa autoceļu, kā arī pa piegulošajiem mazākas nozīmes ceļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Foto: no Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljona arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.