Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā uz skolas fasādes top murālis

Mākslinieks Jānis Šneiders sācis darbu pie murāļa jeb sienas gleznas “Tiešraide” uz Jelgavas Centra pamatskolas fasādes, informē pašvaldība. Tā pamatā būs dabas tēma , turklāt gleznojums ir Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīvas “Ziedoņa klase” dāvinājums Jelgavai. Plānots, ka murālis būs pabeigts nākamnedēļ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziedoņa klase” sadarbībā ar fondu “Mākslai vajag telpu”, pateicoties Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta atbalstam, Latvijā īstenos piecus lielformāta mākslas darbus – pa vienam gleznojumam taps katrā Latvijas reģionā. Zemgalē par mākslas darba mājām izraudzīta Jelgava.

“Jelgava ir Zemgales sirds, kultūras centrs, ar kuru fondam un “Ziedoņa klasei” izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība. Viens no projekta mērķiem ir ieinteresēt jauno paaudzi laikmetīgajā mākslā un kultūrā, un šis sienas gleznojums ir viens no veidiem, kā to rosināt,” teic “Ziedoņa klases” vadītāja Elizabete Pavlovska, skaidrojot, ka sienas gleznojums veidots, iedvesmojoties no I. Ziedoņa grāmatas “Es, cilvēks, pasaulē”, kurā paustās idejas par visu dzīvo būtņu radniecību.

Murāļa autors J.Šneiders pēdējo gadu laikā kļuvis par vienu no pamanāmākajiem un arī apspriestākajiem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kura glezniecībā ikdienas dzīves smalkākās detaļas pārtop metafiziskā reālismā un iedziļināšanās sīkumos atklāj pavisam jaunu skatījumu uz dzīvi. 2020. gadā J.Šneiders ieguva Secco Pontanova fonda Klausa Mihaleca balvu (Vācija) kā labākais jaunais Austrumeiropas – Baltijas mākslinieks, tādējādi saņemot iespēju ar personālekspozīciju piedalīties starptautiskajā laikmetīgās mākslas mesē “POSITIONS Berlin 2020”. Par savu personālizstādi “Vieta” J.Šneiders tika nominēts Purvīša balvai. 2019. gadā mākslinieks saņēma “Nordic & Baltic Young Artist Award” balvu glezniecībā. Kopš 2017. gada viņš sarīkojis astoņas personālizstādes dažādās valstīs – Latvijā, Zviedrijā un Vācijā.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.