Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgava uzņēmusi 174 kara bēgļus no Ukrainas

Līdz 15.marta rītam Jelgavas pašvaldība ir uzņēmusi 174 Ukrainas iedzīvotājus, kuri izceļojuši no savas valsts kara dēļ, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība bēgļus ir izmitinājusi un palīdz nokārtot dokumentāciju, lai viņi varētu saņemt sociālo palīdzību, bērni uzsākt izglītošanos, bet vecāki – darba gaitas.

Jelgavas domes ārkārtas sēdē apstiprināti lēmumprojekti, kas atvieglos sociālā atbalsta sniegšanu ukraiņu bēgļiem. Tas nosaka, ka divu darba dienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas no Ukrainas civiliedzīvotāja, kura dzīvesvieta pēc 24.februāra ir Jelgavas pilsēta, tiek pieņemts lēmums par sociālās palīdzības pabalsta piešķiršanu.

Tāpat Ukrainas kara bēgļi ir atbrīvoti no līdzmaksājuma vairāku sociālo pakalpojumu saņemšanai, piemēram, Higiēnas centrā, dienas aprūpes centros un citos pakalpojumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd Jelgavas izglītības pārvaldē ir informācija par 53 skolēniem, kuriem jāturpina mācības. Bērni ar vecākiem jau ir tikušies ar izglītības pārvaldes vadītāju un skolu direktoriem un izvēlējušies piemērotāko mācību iestādi. Šonedēļ viņi iepazīstas ar izvēlētajām iestādēm, lai pēc skolēnu brīvlaika varētu uzsākt mācības. Pamatā mācības plānotas bilingvāli.

Lielākā daļa Ukrainas bēgļu pašlaik ir izmitināti viesnīcā “Zemgale”, daļa – Jelgavas novada Zaļenieku Komerciālās un amatniecības vidusskolas dienesta viesnīcā. Ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) noslēgta vienošanās par LLU studentu viesnīcas sagatavošanu bēgļu uzņemšanai, atklāja pašvaldībā.

Lai veiksmīgāk noritētu informācijas aprite un palīdzības sniegšana, pašvaldībā ir izveidots operatīvais centrs atbalsta un palīdzības sniegšanai darbā ar uzņemtajiem ukraiņiem ar koordinatoriem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņi apzina bēgļu vajadzības, un šiem koordinatoriem tiek sniegta arī visa informācija, lai sazinātos ar bēgļiem, kuri atrodas Jelgavā, tāpēc pašvaldība aicina arī tos Ukrainas iedzīvotājus, kuri patvērumu atraduši pie jelgavniekiem, sazināties pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

Teksts: LETA

Foto: no Jelgavas pašvaldības arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.