Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā uzstādīti vēl divi konteineri tekstila vākšanai

Šonedēļ vēl divās pilsētas vietās – Tērvetes ielā 97 un Dobeles šosejā 90 – uzstādīti konteineri tekstila izstrādājumu dalītai vākšanai. Kopumā šobrīd Jelgavā pieejami 13 specializētie konteineri, kuru apsaimniekošanu ikdienā nodrošina pilnsabiedrība “JKP”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Eiropas direktīvu, visās Eiropas Savienības dalībvalstīs no 2025. gada būs jānodrošina tekstila šķirošana un apsaimniekošana. Latvija apņēmusies sākt šķirošanu jau no 2023. gada.

“Tekstila izstrādājumu šķirošana iedzīvotājiem ir iespēja samazināt nešķiroto sadzīves atkritumu apjomu savā mājsaimniecībā, tādā veidā ekonomējot finanses, bet vienlaikus dot otru dzīvi tiem tekstila izstrādājumiem, kuri vēl ir lietojami, taču kaut kāda iemesla pēc netiek lietoti,” ieguvumus iedzīvotājiem ieskicē pilnsabiedrības “JKP” pārstāvji.

Tekstila atkritumu konteinera drīkst ievietot apģērbus, apavus un mājas tekstilu, taču ar nosacījumu, ka tas ir tīrs, sauss, bez caurumiem un plēsumiem. Ja audumam ir stingra struktūra, tas var būt nedaudz atiris pa vīli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nododamo izstrādājumu klāsts ir gana plašs: krekli, bikses, jakas, mēteļi, šalles, cimdi, cepures, jostas, somas, dvieļi, aizkari, gultas veļa, spilveni un segas. Šķirot iespējams arī paklājus, ja tie nepārsniedz 1,5 x 2 metru izmēru, kā arī apavus, ja tiem nav vizuālu bojājumu un tie vēl ir lietojami. Dalīti vāktie tekstila izstrādājumi var būt no dažādiem materiāliem – vilnas, kokvilnas, sintētikas, ādas vai mākslīgās ādas.

Nodošanai nederīgs materiāls ir: apģērbi, apavi un mājas tekstils, kas ir mitrs, slapjš, ar specifisku smaku, pelējis, ir ar pārtikas vai naftas produktu paliekām. Nodošanai nederēs arī jebkādi gumijas un ziemas sporta apavi, kā arī apavi, kas nav pārī vai tie ir bojāti (bez zoles, rāvējslēdzēja, cauri). Pieņemta netiek arī apakšveļa un zeķes, bižutērija, lupatas un auduma atgriezumi, kā arī paklāji, kuru izmērs ir lielāks par 1,5 x 2 metriem.

Būtiski atcerēties – pirms tekstila izstrādājumu ievietošanas konteinerā, tas obligāti jāievieto maisā un stingri jāaizsien. Tas ir nepieciešams, lai tekstils nesamirkst un nesabojājas transportēšanas laikā.  Jāpiebilst, ka jaunuzstādītie konteineri ir sarkanā krāsā, ar informatīvām uzlīmēm. To tilpums ir 1,7 kubikmetri. Ziņot par nepieciešamību veikt ārpuskārtas apkalpošanu, ja konteiners ir piepildīts, iespējams pa tālruni 63026010.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.