Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā, Uzvaras parkā nozāģēts nokaltušais ozols

Saskaņā ar Dabas aizsardzības pārvaldes 2022. gada 18. februāra lēmumu, Jelgavā, Uzvaras parkā nozāģēts ozols. Iecerēts, ka nozāģēto ozolu varētu izmantot jaunas koka skulptūras izveidē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ozols, kura apkārtmērs ir 1,3 metri un augstums no sakņu kakla – 4,45 metri, bija pilnībā nokaltis. Ievērojamā apkārtmēra dēļ, ozols atbilda aizsargājama koka statusam – dižkoks.

Jelgavas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka Dabas aizsardzības pārvalde savā lēmumā par dižkoka apsekošanu, norādījusi: dižkokam pie stumbra pamatnes konstatētas izteiktas trupes pazīmes un sēņu augļķermeņi. Gandrīz visa miza no stumbra nokritusi. Stumbrs ir agrāk galotņots, visi zemākie zari nozāģēti līdz ar stumbru. Koks pilnībā nokaltis un zaudējis augtspēju. Aizsargājamu sugu pazīmes vai to darbības pēdas ozolam netika konstatētas.

Ņemot vērā to, ka turpat blakus atrodas bērnu rotaļu laukums, ir mazinājusies ozola stabilitāte un pastāvēja bīstamība, ka koka lielais stumbrs trupes bojājumu dēļ var izgāzties, dižkoks uzskatīts pa bīstamu un apdraudošu apkārtnei un iedzīvotājiem, tāpēc pieņemts lēmums par nozāģēšanu. Kas arī piektdien izdarīts.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nozāģētais stumbrs atstāts parka teritorijā un pašvaldības iestādes”Kultūra” speciālisti uzrunās māksliniekus par ieceri dižkoku izmantot jaunas koka skulptūras veidošanā.

Foto: “Pilsētsaimniecība”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.