Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavai – divas Latvijas Pasākumu foruma Izcilības balvas

Trešdienas vakarā paziņoti Latvijas Pasākumu foruma “Izcilības balvas 2021” ieguvēji – gada pasākumi un notikumi. Balvu saņēmuši arī divi Jelgavas pasākumi – nominācijā “2021 gada izcilākais izgaismojums” balvu ieguva Baltijā lielākais strūklaku šovs “Jelgavas barkarola”, bet par 2021. gada izcilāko notikumu Zemgalē atzīts Jelgavā notikušais Latvijas mazākumtautību festivāls “Zeme zied,” informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Kultūra”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


“Jelgavas barkarola” bija skatāma Jelgavas pilsētas 756. dzimšanas dienas laikā pagājušajā gadā no 28. līdz 30. maijam uz Driksas. Tā tapa pēc jelgavnieces, režisores un dzejnieces Daces Micānes-Zālītes dzejas libreta. Strūklaku režisors – Jānis Pētersons, Artistic.lv.

Muzikālo strūklaku uzvedumu iespējams noskatīties ŠEIT

Bet Latvijas mazākumtautību festivāls “Zeme zied”, kas atzīts par 2021. gada izcilāko notikumu Zemgalē, norisinājās Jelgavā pagājušā gada 14. augustā. Festivāls pulcēja vairākus simtus dalībnieku no Latvijas mazākumtautību mākslinieciskajiem kolektīviem, kuri kopj un popularizē savas tautas kultūras tradīcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāla video atskats ir pieejams ŠEIT

2020. gadā Izcilības balvu saņēma koncertzāle “Mītava”, kas tika atzīta par 2020. gada izcilāko pasākumu norises vietu un Jelgava saņēma balvu arī nominācijā “2020. gada izcilākais notikums Zemgalē” par brīvdabas koncertzālē “Mītava” notikušo lielkoncertu “IV Vispārējiem latviešu Dziesmu un Mūzikas svētkiem – 125!”.

Foto: Jelgavas pašvaldības iestāde “Kultūra”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.