Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavai izcili rezultāti Eiropas eksāmenā

Apliecinot zinātkāri, izpratni un piederības sajūtu Latvijai un Eiropas Savienībai, 38 239 skolēni un pieaugušie piedalījās 2022. gada Eiropas eksāmenā. Par 628 dalībniekiem ir pārsniegts pagājušā gada rekords, nostiprinot “Eiropas eksāmenu” kā vērienīgāko un iesaistošāko tiešsaistes izziņas akciju Latvijā, informē Eiropas eksāmena rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgava pārliecinoši ierindojas TOP3 aktīvāko pilsētu skaitā: Rīga (11 214 dalībnieki), Jelgava (2275 dalībnieki), Daugavpils (2013 dalībnieki), Rēzekne (1455 dalībnieki), Liepāja (1369 dalībnieki), Jūrmala (1005 dalībnieki) un Ventspils (435 dalībnieki).

Ņemot vērā Eiropas eksāmenā (EE) iegūto punktu skaitu un izpildes laiku, katrā vecuma grupā un pieaugušo līmeņos tika noteikti 20 uzvarētāji, kuri saņem Goda rakstu un uzvarētāja titulu. 20 uzvarētāju pulkā 1.-3. klašu grupā ir Elizabete Iļjinska no Jelgavas 4. vidusskolas, 4.-6. klašu grupā – Madara Umbraško no Jelgavas 4. sākumskolas, 7.-9. klašu grupā – Anna Marija Ozola no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, vidusskolā – Laima Kuduma no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas.

Savukārt, EE balvu ieguvēji tika noskaidroti loterijā – visi 50 punktus ieguvušie katrā vecuma grupā un pieaugušo līmeņos piedalījās izlozē, un 10 loterijas uzvarētāji saņem dāvanu karti 50 eiro vērtībā galda spēļu iegādei. Kopumā loterijā tika izlozētas 60 balvas. No tām divas dodas uz Jelgavu: pie Lotes Baimanovas un Krista Saukuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija saņem arī 200 eiro dāvanu karti sporta inventāra iegādei, iegūstot titulu “Aktīvākā skola”.

Paldies ikvienam Eiropas eksāmena dalībniekam! Tiekamies Eiropas eksāmenā 2023!

“Eiropas eksāmenu” organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību Eiropas Kustība Latvijā.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.