Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas 5. vidusskolas skolēni iegūst otro vietu fizikas erudīcijas konkursā

Šogad AS “Latvenergo” organizētais skolēnu erudīcijas konkurss “Fizmix eksperiments” norisinājās jau 27. reizi, pulcējot 960 skolēnus no 122 skolām. 29. aprīlī par fizikā zinošākās komandas titulu un vērtīgām balvām sacentās septiņas komandas no visas Latvijas. Jelgavas 5. vidusskolas audzēkņi šogad konkursā ieguvuši godpilno otro vietu. Jaunieši finālā risināja gan teorētiskus, gan eksperimentālus uzdevumus par nākotnes enerģiju, informē konkursa rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izvērtējot fināla uzdevumos iesniegtās atbildes, pirmo vietu un galveno balvu ieguva komanda “Optrons UV” no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas. Otra zinošākā komanda, atpaliekot no uzvaras tikai ar vienu punktu, bija “Zobrati” no Jelgavas 5. vidusskolas. Pagājušajā gadā jelgavnieki finālā ieguva 5. vietu.

Trešo vietu ieguva komanda “Putns” no Rīgas 84. vidusskolas. Konkursā par uzvaru cīnījās arī komanda “MOm” no Jelgavas 5. vidusskolas, “Andromeda” no Skrundas vidusskolas, “Gaismas nesēji” no Siguldas Valsts ģimnāzijas un “Kilovati” no Daugavpils Valsts ģimnāzijas.

Uzvarētāju paziņošana bija vērojama Latvijas Fizikas dienas tiešraidē. Uzzinot par uzvaru, komandas “Optrons UV” komandas kapteine Laura atzina: “Fizika nav tik sarežģīta kā varētu šķist. Esam priecīgi par uzvaru un domājam, ka ikvienam vajadzētu piedalīties šajā konkursā, jo tas noteikti uzlaboja mūsu zināšanas. Lai uzvarētu, jābūt pozitīviem un ir nepieciešama stipra un saliedēta komanda.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpinot pagājušajā gadā iesākto tradīciju, arī šogad tika pasniegta balva “Fizmix skolotājs 2022”, lai pateiktos par skolotāju ieguldījumu skolēnu motivēšanā uzlabot fizikas zināšanas. Šogad konkursam pieteicās 93 skolotāji, kuri pildīja īpašus uzdevumus un pelnīja punktus tāpat kā skolēni. Titulu “Fizmix skolotājs 2022” ieguva Jānis Bukins no Siguldas Valsts ģimnāzijas, kurš bija viens no šīs balvas ieguvējiem arī pērn. Cīņa bija spraiga, jo vien divi punkti šķīra Jāni Bukinu no dalītās 2. un 3. vietas ieguvējiem – Ligitas Neimanes no Cēsu Valsts ģimnāzijas un Valda Jeruma no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas.

Par Latvijas Fizikas dienu un uzvaru skolotāju konkursā stāsta Siguldas Valsts ģimnāzijas fizikas skolotājs Jānis Bukins: “Mācību stundas laikā kopā ar skolēniem sekoju līdzi fināla norisei, lai redzētu, kā veicas manai komandai “Gaismas nesēji”. Jāatzīst, ka satraukums bija liels. Lai arī mana komanda neuzvarēja, es esmu ļoti priecīgs par skolēniem un viņu pavadīto laiku, gatavojoties konkursam. Ir prieks arī par saņemto titulu un balvu “Fizmix skolotājs 2022”. Šo uztveru ne kā savu nopelnu, bet kā citu novērtējumu, kas ir visnotaļ patīkami. Piedaloties konkursā, arī es iemācījos daudz jauna.” Jāņa Bukina atziņai pievienojas arī otrās vietas ieguvējs, skolotājs Valdis Jerums, piebilstot, ka dalība skolotāju konkursā bija interesanta un visnotaļ izaicinoša.

Konkursu rīko AS “Latvenergo” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, ”TVNET”, “Cido Grupa”, ”Muesli Graci”, “Ādažu kraukšķi”, “DPD”, “Skrīveru saldumi”, ”Elektrum Energoefektivitātes centrs”, ”Ilustrētā Junioriem”, “Adventures Zone”, ”Čili Pizza”, ”Roadgames”, ”SEIK”, “Lielvārds”, “LMT”, Vides risinājumu institūtu un “Aerodium”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AS “Latvenergo” rīkotais erudīcijas konkurss norisinās 27. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni.

“Fizmix eksperiments” konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku.

Ar konkursa “Fizmix eksperiments” palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Vairāk par konkursa norisi var lasīt www.fizmix.lv/eksperiments.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.