Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņi gūst pieredzi Vācijā un Maltā (FOTO, VIDEO)

TĒRPU IZGATAVOŠANAS un stila specialitātes audzēkne Nadīna Mironova uzņēmumā “Louie Noire” Maltā.

Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņi un pedagogi arī šogad papildinājuši savas zināšanas un prasmes, piedaloties starptautiskos pieredzes apmaiņas projektos ārvalstīs. Audzēkņi un pedagogi piedalījās “Erasmus+” projektā Vācijā un Maltā. Kopā abās valstīs pieredzi guvuši 25 audzēkņi un 10 pedagogi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta Jelgavas Amatu vidusskolas direktores vietniece Madara Preimane, projekts tapis 2021. gadā, rakstot un iesniedzot detalizētu tā pieteikumu. Jauniešiem bija jāraksta un jānosūta CV un motivācijas vēstule, jo projekta prasības ir augstas un atsaucība liela. Starptautisko projektu realizācijā Jelgavas Amatu vidusskolai izveidojusies sadarbība ar deviņām valstīm – Itāliju, Franciju, Spāniju, Portugāli, Maltu, Vāciju u. c.

Vairāk kā palīgi

Topošā konditore Viktorija Jegorova stāsta, ka Jelgavas Amatu vidusskolas konditoru specialitātes audzēkņi Maltā strādājuši galvenokārt kā palīgi – griezuši biskvītus, salikuši, dekorējuši, rotājuši kūkas. Jauniete pirmoreiz arī bijusi maizes cehā, iepazinusi tā darbu. “Pirms tam strādāju praksē Jelgavas “Silvā” – tur kūkas un konditorejas izstrādājumus neiepako, bet uzreiz tirgo. Maltā visu – gan maizi, gan kūkas – tūlīt iepako, bet pārdod arī uz vietas,” teic Viktorija.

Visu rakstu varat izlasīt 15.decembra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: Andra Ozola

Foto un video: Jelgavas Amatu vidusskola

KONDITORA SPECIALITĀTES audzēkņi Artūrs Skrastiņš un Viktorija Jegorova uzņēmumā “The Bakery Maypole” Maltā.
METĀLAPSTRĀDES specialitātes audzēknis Sergejs Šarkovs uzņēmumā “Custom Workshop” Maltā.
Metālapstrādes CNC 3. kursa audzēknis Ņikita Vasiļjevs Vācijā strādāja uzņēmumā, kur izgatavojis detaļas kartingiem, bagijiem un dabūjis ar tiem arī pabraukāt. Viņaprāt, ir svarīgi ne tikai apgūt teoriju, bet arī praktiski darboties.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.