Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Jelgavas autobusu parks” noslēdzis līgumu par 32 autobusu pirkšanu

SIA “Jelgavas autobusu parks” (JAP) saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Eiropas Padomes direktīvu par bezizmešu autobusu ieviešanu pasažieru pārvadājumos tuvāko gadu laikā pilsētā paredz būtiski palielināt savu autoparku ar bezizmešu autobusiem. Jau šobrīd 11 procenti pilsētas pasažieru pārvadājumu tiek nodrošināti ar elektroautobusiem. Taču pagaidām, kamēr bezizmešu autobusu iegādei nav iespējams piesaistīt ES finansējumu, SIA “Jelgavas autobusu parks” ir noslēgusi līgumu par 32 lietotu M3 kategorijas zemās grīdas autobusu iegādi, lai nodrošinātu pakalpojuma nepārtrauktību, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa kārtībā līgums, kas paredz 32 autobusu iegādi, noslēgts ar SIA “Eco Bus” par kopējo summu 859 000 eiro. Salīdzinājumam – viena jauna elektroautobusa iegādes izmaksas ir ap 400 000 eiro.

Līdz šim SIA “Jelgavas autobusu parks” 32 pasažieru pārvadājumiem nepieciešamos autobusus nomāja, taču, noslēdzoties līgumam, ekonomiski racionālāks bijis lēmums autobusus iegādāties. “Gan Ekonomikas ministrija, gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija jau ir iezīmējusi atbalsta iespējas bezizmešu auto iegādei. Tas nozīmē, ka tuvākajos gados mums būs iespēja piesaistīt līdzfinansējumu jaunu bezizmešu autobusu iegādei, ko nekavējoties arī izmantosim. Taču, kamēr šādas iespējas nav, uzņēmumam bija jāmeklē citi veidi, kā nodrošināt pakalpojuma nepārtrauktību, jo līdzšinējais autobusu nomas līgums noslēdzas. Lietotu autobusu iegāde šajā gadījumā ir ekonomiski izdevīgākais risinājums. Ja šobrīd uzņēmums slēgtu jaunu autobusu nomas līgumu, tas uzliktu finansiālas saistības uz vairākiem gadiem, līdz ar to situācijā, kad pēc gada vai diviem ar ES līdzfinansējumu būtu iespēja iegādāties bezizmešu autobusus, līgums būtu jālauž. Savukārt, autobusus iegādājoties, tie kļūst par mūsu īpašumu, ko nepieciešamības gadījumā varam pārdot,” uzsver SIA “Jelgavas autobusu parks” valdes loceklis Gints Burks.

Prognozēts, ka ar iegādātajiem autobusiem uzņēmums spēs nodrošināt nepārtrauktu pakalpojumu sniegšanu pilsētā tuvākos trīs gadus. Paralēli tam JAP strādā pie finansējuma piesaistes un gatavo iepirkumu procedūru, lai šo gadu laikā pakāpeniski palielinātu bezizmešu autobusu skaitu.   

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Jelgavas autobusu parks” 2021. gadā 20 pilsētas nozīmes maršrutos pārvadājis 1,84 miljonus pasažieru, nobraucot 1,94 miljonus kilometru.

Iepirkumā neuzvarējušais pretendents ir iesniedzis prasību tiesā un tiesvedība šajā lieta turpinās, taču Iepirkumu uzraudzības birojs ir ļāvis SIA “Jelgavas autobusu parks” slēgt līgumu par autobusu iegādi.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.