Jelgavas basketbola kausā noskaidroti ceturtdaļfināla pāri (FOTO)

26.martā Jelgavas sporta hallē pēdējā spēļu kārta tika aizvadīta Jelgavas basketbola kausa izcīņas turnīrā vīriem. “NĪP” basketbolisti regulāro turnīru noslēdza ar sešām uzvarām un vienu zaudējumu, ieņemot 1.vietu turnīra tabulā. Taču kā zināms izšķirošie dueļi sagaidāmi tikai priekšā, ceturtdaļfinālā, kas paredzēts 2.aprīlī.

Pēdējā spēļu kārta tika iesākta ar “NĪP” graujošu uzvaru pār “Vilkiem” ar rezultātu 110:67. Kārtējais produktīvais mačs Ģirtam Pommeram, kurš realizēja desmit tālmetienus, guva 34 punktus un sakrāja 40 efektivitātes punktus. Mareks Doroškevics guva 16 punktus, bet “Vilkiem” 14 punktu guvumu izcēlās Oskars Genavs.

“NĪP” ar sešām uzvarām un vienu zaudējumu turnīra tabulā noturēja 1.vietu, savukārt “Vilki” šajā turnīrā līdz šim palikuši bez uzvarām un septiņos mačos piedzīvoti septiņi zaudējumi.

Kārtas otrajā spēlē uguņoja olimpiskais čempions Edgars Krūmiņš, kurš “Valauto/Toma-noma.lv” sastāvā salādējā “Doku” grozā 61 punktu, aizvadot vienu no šī turnīra rezultatīvākajām spēlē vēsturē un palīdzot savai komandai izcīnīt uzvaru ar 113:89. Uzbrucēja kontā arī 15 izcīnītas bumbas zem groziem. 12 punktus pievienoja Toms. Bitītis. Savukārt pretinieku nometnē 27 punkti Paula Zukula kontā.

“Valauto/Toma-noma.lv” līdz ar izcīnot uzvaru nodrošināja 2.vietu turnīra tabulā, bet “doki” trīs uzvarām un četriem zaudējumiem ieņem 5.vietu.

Sīva spēkošanās izvērtās starp “Alvila dēli” un “Rokiji” vienībām. “Rokiji” spēles otrajā puslaikā izmantojto vairāk savu pieredzi spēji noturēt pretinieku drošā attālumā un izcīnīt uzvaru ar 78:68. Uzvarētāju rindās Aleksandrs Ganža guva 18 punktus un izcīnīja desmit atlecošās bumbas, bet Elvis Satovskis atzīmējās ar 17 punktiem. “Alvila dēlu” vienībā 16 punkti Artūram Dreimanim.

Kārtas noslēdzošajā spēlē “Kultūra” sešu vīru sastāvā spēja uzvarēt piecu vīru sastāvā spēlējošo “Skandijs/ERTE GRupa”, kas maču pabeidza tikai trīs spēlētāju sastāvā – 88:76. “Kultūras” vienībā 35 punktus sakrāja Jānis Bērziņš, bet Kristaps Šteinbergs pievienoja vēl 23 punktus un 15 atlecošās bumbas, kā arī izpildīja sešas rezultatīvas piespēles. “Skandijs” komandā Raimonds Kripa guva 32 punktus un izcīnīja 22 bumbas zem groziem.

2.aprīlī Jelgavas sporta hallē kausa izcīņas ceturtdaļfinālā savā starpā tiksies “NĪP” pret “Vilkiem”, “Valauto/Toma-noma.lv” pret “Skandijs/ERTE Grupa”, “Rokiji” pret “Kultūru” un “Alvila dēli” pret “Doks”. Spēļu laiki vēl tiks precizēti Latvijas Basketbola savienības mājas lapā basket.lv.