Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” apskatāma Ziedoņa muzeja lāču kolekcijas izstāde (FOTO)

Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” Zemgales prospektā 7, Jelgavā līdz 30. decembrim var iepazīties ar Ziedoņa muzeja lāču kolekcijas izstādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē redzami 30 lāči no Ausmas Ziedones-Kantānes (1941-2022) lāču ģimenes, kurā kopumā ir 150 rotaļu lāču. Kolekcija uz Jelgavu mērojusi ceļu no Imanta Ziedoņa un Ausmas Ziedones-Kantānes vasaras mājas Murjāņos. Izstādē iespējams noklausīties divas dziesmiņas, kuras saistītas ar šo lāču kolekciju – “Lācītis”, kuras vārdu autori ir Imants Ziedonis un Ausma Ziedone­-Kantāne, un “Lāča Andreja dziesma”, kuras autori ir Renārs Kaupers un Kaspars Zemītis, informē Ziedoņa muzejs.

“Esam priecīgi, ka mūsu muzeja lāči ziemas miegu neguļ un, ka kolekcija atradusi savu ceļu uz Jelgavu. Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā var redzēt gan lāci vārdā “Imants Ziedonis”, gan latviešu dzejnieces vārdā nosaukto lāci “Olga Lisovska”,” stāsta Ziedoņa muzeja vadītāja Rūta Šmite.

Bibliotēka ielūdz bērnus apmeklēt izstādi, izvēlēties vienu lācīti un to uzzīmēt. Līdz 29. decembrim bibliotēkā “Zinītis” iesniegtie bērnu zīmējumi piedalīsies konkursā. Daži zīmējumu konkursa dalībnieki iegūs Ziedoņa muzeja simpātiju bavu – Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izdoto grāmatu “Lāča Andreja pasakas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ausma Ziedone-Kantāne par savu kolekciju teikusi šādi: “Tas sākās pavisam nejauši. Kad biju maziņa, krustmāte man uzdāvināja lācīti no īstas aitas vilnas. Bēgļu gaitās lācītis pazuda. Pēc tam man nemaz vairs īstas lelles nav bijušas, jo pēckara gados jau nebija, kur īsti ņemt, lelles taisīju no malkas pagales. Kad iepazināmies ar Ziedoni, viesojāmies Kabardijā. Viņš man vaicāja – tu esi tāda bēdīga, ko lai tev uzdāvina? Pastāstīju šo stāstu un teicu, ka gribu lāci! Viņš nopirka lielu lāci, pildītu ar zāģu skaidām. Lidojot atpakaļ, bagāžā to neņēma. Nopirkām bērnu biļeti un godam nosēdinājām lācīti sev blakus! (..) Šis stāsts aizgāja tautās, un cilvēki man sāka dāvināt lāčus.”

Lai pieteiktu kolektīvu izstādes apmeklējumu, lūdzam iepriekš zvanīt pa tālruni 63029093.

Foto: Ziedoņa muzeja publicitātes

Ausma Ziedone- Kantāne

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.