Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas bibliotēkas piedāvā tematiskās nodarbības mācību procesa dažādošanai

Jelgavas Pilsētas bibliotēka un tās filiāles – Pārlielupes bibliotēka, Miezītes bibliotēka un bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” – aicina izglītības iestādes izmantot bibliotēku pakalpojumus mācību procesa dažādošanai. Bērnudārzi un skolas var pieteikties bezmaksas ekskursijām un bibliotekārajām stundām dažāda vecuma bērniem, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērni un jaunieši aicināti iepazīties ar bibliotēkām, to vēsturi, darbu un pakalpojumiem, apgūt pamatiemaņas informācijas meklēšanā kopkatalogā, datubāzēs un citos resursos, pārrunāt svarīgākos medijpratības jautājumus un to, kā izvērtēt informācijas ticamību. Katrā bibliotēkā piedāvā arī iespēju organizēt dažādas bibliotekārās stundas, kurās integrēts izglītības programmās apgūstamais saturs. Lai gan šobrīd bibliotēkas apmeklējamas klātienē, joprojām tiek saglabāta iespēja nodarbības aizvadīt tiešsaistē.

“Bērnus un jauniešus uz dažādām aktivitātēm gaida visas četras bibliotēkas, un katrā no tām ir kaut kas īpašs,” saka “Zinīša” vadītāja Baiba Karčevska, papildinot, ka papildus bērndārzniekiem un skolēniem ir iespēja aplūkot bibliotēkās iekārtotās izstādes. Piemēram, Pārlielupes bibliotēkā līdz 31. martam skatāma Talsu novada muzeja ceļojošā izstāde “Iepazīsti putnus”, “Zinītī” līdz 28. martam – Talsu novada muzeja ceļojošā izstāde “Arī šādi putni mīt Latvijā”, bet Jelgavas Pilsētas bibliotēkas izstāžu galerijā līdz 31. martam aplūkojama starptautiskās nevalstiskās labdarības organizācijas “Zontas” Jelgavas nodaļas dalībnieču izstāde no personīgajām kolekcijām.

Tematisko ekskursiju piedāvājums gan skolēniem, gan pirmsskolas vecuma bērniem pieejams ŠEIT.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

B.Karčevska norāda, ka pedagogi, piesakot ekskursijas, aicināti arī ierosināt un jautāt par citām tēmām, kas ir aktuālas mācību procesā. Bibliotekāri iespēju robežās tēmas izklāstu sagatavo no bibliotēkās pieejamajiem resursiem – grāmatām, žurnāliem, datubāzēm, laikrakstiem – un prezentē to ekskursijā. Tāpat ir iespēja sagatavotos materiālus izsniegt līdzņemšanai uz izglītības iestādēm kā tematisko kopu.

Ekskursijām lūgums iepriekš pieteikties pa tālruni, lai vienotos par vēlamo datumu un laiku.

Bibliotēku adreses un kontaktinformācija:

  • Jelgavas Pilsētas bibliotēka, Akadēmijas iela 26, tālrunis 63046587;
  • Pārlielupes bibliotēka, Loka maģistrāle 17, tālrunis 63011829;
  • Miezītes bibliotēka, Dobeles šoseja 100A, tālrunis 63083151;
  • Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis”, Zemgales prospekts 7, tālrunis 63029093.

Foto: bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.