Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas cietumā Covid-19 dēļ atkārtoti izsludināta karantīna

Rutīnas testēšanas rezultātā Jelgavas cietumā ir konstatēti 12 inficēšanās gadījumi.

No šodienas līdz nākamā gada 11.janvārim Jelgavas cietumā Covid-19 izplatības dēļ atkārtoti izsludināta karantīna, aģentūru LETA informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldē (IeVP).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rutīnas testēšanas rezultātā Jelgavas cietumā ir konstatēti 12 inficēšanās gadījumi.

Lielākā daļa konstatēto Covid-19 pozitīvu gadījumu Jelgavas cietumā ir ieslodzītajiem, kuri strādā komersanta izveidotajās darba vietās cietuma teritorijā. Šie ieslodzītie ir ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem.

Karantīna līdz 11.janvārim izsludināta arī Rīgas Centrālcietumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Karantīnas laikā ir nolemts pārtraukt valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvju un aizstāvju, zvērinātu notāru un valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniedzēju juridiskās palīdzības saņemšanai tikšanos ar ieslodzītajiem klātienē.

Komersantu pārstāvjiem ir ļauts piegādāt preces un sniegt pakalpojumus tikai ieslodzījuma vietas pamatfunkciju nodrošināšanai. Tāpat atļauts turpināt remontdarbus tikai tiem komersantu pārstāvjiem, ar kuriem ir noslēgti līgumi.

Karantīnas laikā tiek pārtraukta ieslodzīto nodarbināšana pie komersanta, izņemot ieslodzījuma vietas veikalu un ēdināšanas pakalpojumu nodrošinātāju. Tāpat ir pārtraukta ieslodzīto personu dokumentu izgatavošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Karantīnas režīms paredz pārtraukt ieslodzīto pārvietošanu uz citu ieslodzījuma vietu, izņemot ieslodzīto pārvietošanu drošības apsvērumu dēļ un pārvietošanu uz Latvijas Cietumu slimnīcu Olaines cietumā un atpakaļ. Karantīnas laikā ir pārtraukta ieslodzīto pārvešana uz ārstniecības iestādēm ārpus ieslodzījuma vietas veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai, kā arī ir pārtraukta ieslodzīto konvojēšana uz tiesām un pēc procesa virzītāja pieprasījuma.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.