Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas dejotāji rotājas latvju zīmēs

Laikā, kad amatiermākslas kolektīvu darbība bija pakļauta stingriem ierobežojumiem, Jelgavas tautas deju ansambļu “Lielupe”, “Diždancis” un “Kalve” dalībniekiem bija iespēja piedalīties unikālā projektā – multimediālā dejas izrādē “Latvju zīmēs rotāties”. Jelgavnieki izdejoja piecus deju numurus, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Horeogrāfei Dagmārai Bārbalei ideja veidot šādu izrādi radusies, tieši pateicoties attālinātajam mēģinājumu procesam, un ierastā stadiona vai skatuves formāta vietā dejotāji tika apvienoti digitālajā vidē, filmējot katru no 600 dejotājiem atsevišķi un izkārtojot latvju rakstos ar videomontāžas palīdzību. “Diždancis” un “Kalve” izdejoja divas horeogrāfijas – “Jumu, jumu vārpa auga” un “Māra joza zelta jostu”, savukārt “Lielupes” dejotāji – “Ej, Laimiņa, tu pa priekšu”, “Mēnestiņis gaismiņai” un “Sniega māte”.

“Projektā piedalījās sešpadsmit “Diždanča” dejotāji. Esam ļoti gandarīti, ka mūs uzaicināja iesaistīties kopā ar 16 citiem Latvijas A grupas ansambļiem. Tas bija unikāls un milzīgs darbs. Pirmizrādē kinoteātrī “Kino Citadele” redzēt tautas dejas uz lielā ekrāna bija nepārspējami. Ja nebūtu pandēmijas, nekas tāds pat neienāktu prātā. Projektā var redzēt, ka tautas deja ir kaut kas vairāk par hobiju un ka arī šādos apstākļos var strādāt. Projekts apgāž pieņēmumu, ka tautas deja ir dejošana kopā, pāros. To var darīt arī citādāk, un rezultāts ir brīnišķīgs,” stāsta “Diždanča” repetitore Sandra Kauranena.

Multimediālo deju izrādi “Latvju zīmēs rotāties” var noskatīties kinoteātrī “Kino Citadele”.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.