Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas dievnami aicina uz Baznīcu nakti

28. maijā Jelgavas dievnami piedalīsies tradicionālajā Baznīcu naktī un Atvērto baznīcu dienā. Baznīcu nakts notiks no pulksten 18 līdz pusnaktij, savukārt Atvērto baznīcu dienā dievnami būs atvērti no pulksten 10. Jelgavā dalību šajās norisēs apstiprinājusi Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāle, Jelgavas Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskā baznīca, Jelgavas Svētās Annas evaņģēliski luteriskā draudze, Jelgavas Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo draudze, Septītās dienas adventistu Jelgavas draudze un Jelgavas Metodistu draudze un aicina uz kopīgu lūgšanu, mūzikas baudīšanu un klusu kopā būšanu, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas katoļu katedrāle Katoļu ielā 11, Jelgavas Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskā baznīca Jāņa ielā 1 un Jelgavas Metodistu draudze Pētera ielā 4 būs atvērta no pulksten 10 līdz 24. Savukārt Jelgavas Svētās Annas evaņģēliski luteriskā baznīca, Jelgavas Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo baznīca būs atvērtas no pulksten 10 līdz 22. Šajās baznīcās kopīga Tēvreizes lūgšana sāksies pulksten 21, un baznīcu zvani zvanīs pulksten 12, 18 un 22.

Plašāka programma paredzēta trijos dievnamos. Jelgavas katoļu katedrāle no pulksten 12 līdz 16 baznīcas dārzā paredzētas radošās darbnīcas un aktivitātes “Nāc&radi” ģimenēm. Ik pa stundai, pulksten 13, 14, 15 un 16, baznīcā būs muzikāli priekšnesumi  “Nāc&dzirdi”. No pulksten 16.30 līdz 17 paredzēta prezentācija “Jelgavas katoļu baznīca laika griezumā”. Pulksten 18 sāksies Svētā mise. No pulksten 19 līdz 20.45 Sadraudzība pie zupas katla “Nāc&izbaudi”. No pulksten 21.10 līdz 22. 30 Pielūgsmes vakars “Nāc&esi”, savukārt Slavēšana “Nāc&slavē” no 22.30 līdz pusnaktij.

Jelgavas Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks trīs koncerti. Vispirms pulksten 16.30 skanēs koncerts “Vijoļmūzika sveču gaismā” (vijole, ērģeles), pulksten 17.15 izskanēs koncerts “Ave Maria” (soprāni, trompete, ērģeles), bet pulksten 18.15 uzstāsies Jelgavas Mūzikas vidusskolas čellu spēles audzēkņi. Klusais laiks baznīcā būs no pulksten 19 līdz 21, bet pulksten 21 lekciju “Ikdienas dzīve Jēzus laikā” lasīs teoloģijas doktors mācītājs Ralfs Kokins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Septītās dienas adventistu Jelgavas draudzē Svētes ielā 25 diena sāksies ar dievkalpojumu pulksten 10. No pulksten 12 līdz 23 varēs apskatīt ekspozīciju “Krītošais akmens” (The Rock Project). Tā ir franču mākslinieka Lorāna Grizela lielformāta plakātu izstāde par 2600 gadu veca Bībeles pravietojuma par pasaules vēstures gaitu redzējums mūsdienu mākslas valodā. Ekspozīcija atspoguļo pasaules vēsturiski hronoloģisko secību, sākot no Senās Bābeles laikiem līdz mūsdienām. No pulksten 18 līdz 18.40 būs draudzes mācītāja Aināra Kaspara Baznīcu nakts atklāšanas uzruna, prezentācija par ekspozīciju un Daniela grāmatas nozīmi, bet pēc tam līdz pulksten 19.30 notiks paneļdiskusija.

Pulksten 20 sāksies izcilā pianista Daumanta Liepiņa klaviermūzikas koncerts, bet laiks no pulksten 22 līdz 23 paredzēts lūgšanām, kopdziedāšanai un Dieva vārda lasījumiem. Draudzē no pulksten 12 līdz 22 darbosies radošā istaba bērniem ar dažādām aktivitātēm.

Tiem, kuriem nav iespēja Baznīcas nakts pasākumus apmeklēt klātienē, organizatori iecerējuši starpkonfesionālu svētbrīdi no pulksten 18 līdz 19, kas tiks translēts arī Baznīcu nakts “Facebook” kontā.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.