Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas domes deputāti apliecina nosodījumu Krievijas Federācijas agresijai Ukrainā un izbeidz sadarbības līgumus ar Krieviju un Baltkrieviju

Jelgavas valstspilsētas domes deputāti, paužot nosodījumu Krievijas Federācijas militārajai agresijai un iebrukumam Ukrainā, kā arī Baltkrievijas Republikai par šīs agresijas atbalstu,  šonedēļ ārkārtas domes sēdē pieņēma lēmumu izbeigt sadarbības līgumus, kas noslēgti ar Krievijas Federācijas Maskavas pilsētas dienvidu administratīvo apgabalu (noslēgts 2003. gadā),  Magadanas pilsētu (noslēgts 2006. gadā) un Baltkrievijas Republikas Baranoviču pilsētu (noslēgts 2003. gadā), informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat nosodījumu Krievijas Federācijas militārajai agresijai deputātu vairākums izteica, parakstot kopīgu paziņojumu.

Tajā pausts atbalsts Ukrainas cīņai par neatkarību un gatavība arī turpmāk sniegt palīdzību Jelgavas sadraudzības pilsētas Ivanofrankivskas un citiem Ukrainas iedzīvotājiem. Jelgavas domes deputāti aicina jelgavniekus iesaistīties un palīdzēt Ukrainas cilvēkiem, kuri kara bēgļu gaitās nonākuši Jelgavā. Viens no deputātiem – Andrejs Pagors, kopīgo paziņojumu parakstīja ar piezīmi.

2022. gada 25. marta domes sēdē visi Jelgavas valstspilsētas domes deputāti, izņemot Latvijas Krievu savienības pārstāvi A. Pagoru, atbalstīja Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa 2022. gada 22. marta deklarāciju “Krievijas Federācijas karš pret Ukrainu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc partijas “Jaunā Vienotība” deputātu Andra Tomašūna, Aigara Rubļa un Latvijas Reģionu apvienības deputāta Gunāra Kurloviča rosinājuma Jelgavas domes ārkārtas sēdē apspriests aicinājums par atbalstu Ukrainai.

A.Tomašūns teic, ka ar aicinājumu Jelgavas domes deputātiem atbalstīt Ukrainu vērsās jau marta vidū, taču toreiz šo iniciatīvu noraidīja, argumentējot, ka aicinājums jāpapildina. “Tagad apstiprināšanai iesniegtais teksts ir garāks, un es par to neatbildu,” teic A.Tomašūns.

Latvijas Krievu savienības deputāts Andrejs Pagors “Ziņām” teica, ka aicinājuma projektam piekrīt tikai daļēji un kategoriski nepiekrīt daļai formulējumu. Viņaprāt, ārpolitika un tās izvērtēšana nav pašvaldības kompetencē, tāpēc aicinājumam pirmām kārtām ir jābūt humāna rakstura, sniedzot palīdzību cietušajiem un bēgļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Var piebilst, ka A.Pagors nepiedalījās balsojumā 2022. gada 25. marta domes sēdē, kur tika lemts par atbalstu Eiropas Padomes vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa deklarācijai “Krievijas Federācijas karš pret Ukrainu”.

Ar šo deklarāciju pašvaldības no visas Eiropas aicina Krievijas Federāciju nekavējoties pārtraukt karu, kā arī pauž nelokāmu apņemšanos atbalstīt Ukrainas neatkarību, suverenitāti un teritoriālo integritāti tās starptautiski atzītajās robežās.

Šobrīd Jelgavas pilsētā kopumā reģistrēti 477 kara bēgļi no  Ukrainas, tostarp 174 bērni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pielikumā Jelgavas valstspilsētas domes deputātu publisks paziņojums

Teksts: Jelgavas pašvaldība un Gaitis Grūtups

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.