Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas energoefektīvās ēkas aicina pieteikt konkursam

Vēl līdz 17. jūnijam konkursam “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” var pieteikt daudzdzīvokļu, publiskās un rūpniecības ēkas, jaunbūves, kā arī vienģimeņu mājas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību un atjaunošanu. Tas ļauj samazināt energoresursu patēriņu un uzlabo iedzīvotāju dzīves telpu. Konkursu organizē Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Latvijas Būvinženieru savienība.

Konkursā iepriekšējos gados startējušas arī ēkas no Jelgavas, iekļūstot otrajā kārtā un arī saņemot augstāko vērtējumu, piemēram, māja Kristapa Helmaņa ielā 3 titulēta kā energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka.

Uzņēmuma “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” tehniskais direktors Oļegs Kukuts stāsta, ka regulāri piedalās šajā konkursā. Arī šogad tiek gatavots pieteikums – žūrijas vērtējumam tiks nodota daudzdzīvokļu ēka Māras ielā 5.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piecu stāvu namam veikta pilna atjaunošana: siltināšana, apkures sistēmas nomaiņa, paredzot iespēju katram dzīvoklim individuāli regulēt siltumu, nomainītas arī ūdens un kanalizācijas sistēmas un veikti citi darbi. Ēka ieguvusi vizuāli pievilcīgu izskatu, sakopta arī tās apkārtne. O.Kukuts atzīst, ka ēkai tagad ir jauns un moderns veidols, tā ir droša ekspluatācijai un, galvenais, – siltumenerģijas patēriņš samazinājies uz pusi.

Ekonomikas ministrija 2022. gadā pasūtīja neatkarīgu izvērtējumu visām dzīvojamām un nedzīvojamām ēkām, kuras konkursā no 2011. līdz 2021. gadam ieguva pirmās vietas godalgu kā energoefektīvākās ēkas. Nevienā no desmit analizētajiem daudzdzīvokļu namiem kopējais enerģijas ietaupījums nebija zemāks par 60 procentiem, bet lielākajai daļai tas pārsniedza 70 procentus, sasniedzot pat 80 procentu ietaupījumu.

Teksts: Kristīne Sēnele

Foto: Eva Mellēna

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.