Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas iedzīvotājus aicina atkritumus šķirot kvalitatīvāk

Pirmdien kārtējo reizi pilnsabiedrības “JKP” darbinieki devušies apsekot atkritumu konteineru laukumus, lai uzzinātu, kā jelgavniekiem sokas ar atkritumu šķirošanu un kādas kļūdas tie pieļauj visbiežāk. Var redzēt, ka daļa kļūdās, bet daļa pat neaizdomājas, kādiem atkritumiem kura tvertne ir paredzēta, informē pilnsabiedrība “JKP”.

Konteineros stiklam (zilajos) drīkst izmest tikai tīras, tukšas stikla pudeles un burkas. Bet šajos konteineros “JKP” darbinieki atraduši: metāla eļļas pudeles, maisiņus ar sadzīves atkritumiem, kartona iepakojumus, augļu un dārzeņu atliekas, netīras burkas, spoguļus, logu stiklus.

Konteineros iepakojumam (dzeltenajos) atrasti: izlietotas higiēnas preces, pelnutrauku saturs, dzīvnieku konservu paciņas, plastmasas autodetaļas, putuplasts, iepakojumus ar saldētiem dārzeņiem, autoeļļu kannas.

Kā arī novērots, ka cilvēki nesaplēš lielās kartona kastes gabalos, vienkārši paceļ tvertnes vāku, ieliek kasti tā, ka vāks neveras ciet. Un izmet sadzīves vai dalītos atkritumus vietā, kura paredzēta lielgabarīta atkritumiem.

“JKP” atgādina: ja konteinera saturs neatbilst šķirošanas prasībām, tā saturs tiks izvests kā sadzīves atkritumi un konteineru laukuma lietotāji saņems par to rēķinu.

Foto: pilnsabiedrība “JKP”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.