Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas izglītības iestādēm dāvina grāmatas un pamatzināšanu rulli

Tuvojoties Draudzīgā aicinājuma dienai, Jelgavas izglītības iestādes no pašvaldības saņēma dāvanā jauno – jau divpadsmito – Jelgavas pamatzināšanu rulli un grāmatas. Tradicionāli pamatzināšanu rullī iekļauti gan Jelgavas pilsētai nozīmīgi vēsturiski fakti, gan fakti par šodienu. Šoreiz uzmanība veltīta Jelgavas pilsētas tiesību un ģerboņa 450. jubilejas gadam, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgava ir vienīgā pilsēta Latvijā, kas izdod informatīvus plakātus ar pilsētas svarīgāko faktu apkopojumu, ko būtiski zināt katram jelgavniekam. Pirmo pilsētas pamatzināšanu rulli pašvaldība dāvināja izglītības iestādēm 2012. gadā, atgādinot par Jelgavas simboliku – pilsētas ģerboni, karogu un logotipu –, tā iedibinot ikgadēju tradīciju un atgādinot katram jelgavniekam par dažādiem pilsētas faktiem, notikumiem un vietām. Pamatzināšanu rullis ik gadu tiek dāvināts ne tikai izglītības iestādēm, bet izvietots arī pilsētvidē – autobusu pieturvietās.

Draudzīgā aicinājuma pasākums norisinājās 26. janvārī Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, kur dāvinājumu no pilsētas saņēma skolu un bērnudārzu vadītāji. Izglītības iestādes saņēma grāmatas, kurās ir stāstīts par Jelgavu – gan pasakās, gan jauniešu detektīvromānā, gan vēsturiskos faktos. Pirmsskolas izglītības iestādes draudzīgā aicinājuma akcijā saņēma Signes Lūsiņas grāmatu “Jelgavas pasakas” un Heteres Emerijas “Mani pirmie 1000 vārdi angļu valodā”. Savukārt pilsētas pamatskolas savos krājumos ieguva otru Signes Lūsiņas grāmatu “Senā torņa noslēpums” un galda spēli, bet vidusskolu bibliotēkas – Kultūras Ministrijas izdoto grāmatu “Atrastā Latvija” un biedrības “Vesmaņi” uzņemto filmu “Vesmaņa atgriešanās”, kas stāsta par Latvijas Republikas Saeimas pirmā priekšsēdētāja un kādreizējā Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja (no 1920. gada februāra līdz 1920. gada maijam) Frīdriha Vesmaņa dzīvi un darbību.

Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, grāmatas un pamatzināšanu rulli pasniedza 39 izglītības iestādēm. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Draudzīgo aicinājumu 1935. gada 28. janvārī aizsāka bijušais Valsts prezidents Kārlis Ulmanis. Tā mērķis ir aicināt ikvienu atcerēties savu bijušo skolu un dāvināt tai grāmatas, mākslas priekšmetus vai ziedot līdzekļus.   

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.