Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas izglītības iestādēm pasniegti Jelgavas pamatzināšanu ruļļi, grāmatas un izglītojošas spēles

28. janvārī, Draudzīgā aicinājuma dienā, pašvaldības sarūpētas grāmatas, izglītojošas spēles un Jelgavas pamatzināšanu ruļļus saņēma vēl 14 pilsētas izglītības iestādes, kā arī Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Izglītības pārvalde Jelgavas Pilsētas bibliotēka, tās filiāles un Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra bibliotēka, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ceturtdien, iesākot Draudzīgā aicinājuma dienu, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, apmeklējot katru izglītības iestādi individuāli, pašvaldības sarūpētas grāmatas, izglītojošas spēles un jaunos pamatzināšanu ruļļus pasniedza 24 izglītības iestādēm.

Piektdien sarūpētā dāvana Draudzīgā aicinājuma dienā tika nogādāta pārējām pilsētas izglītības un ar izglītību saistītajām iestādēm.

Šogad izveidoti divi Jelgavas pamatzināšanu ruļļi – viens veltīts valstspilsētas simbolikai, otrs – nozīmīgām apskates vietām Jelgavā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mazākajiem jelgavniekiem paredzētajā pamatzināšanu rullī pilsētas simbols Alnītis iepazīstina ar pilsētas simboliku – karogu, lielo un mazo ģerboni, logo, kā arī plakātā var izlasīt pilsētas dziesmas “Satiksimies Jelgavā” vārdus. Savukārt pamatzināšanu rullī skolēniem atainota pilsētas karte ar nozīmīgākajiem un populārākajiem apskates objektiem, un, noskenējot kvadrātkodu, telefonā vai datorā iespējams lejupielādēt audiofailus, lai audiogids aizvestu izzinošā ceļojumā pa Jelgavu. Jau tuvākajās dienās šis informatīvais plakāts būs apskatāms arī pilsētvidē – sabiedriskā transporta pieturvietās un uz afišu stabiem. 

Bērnudārzu audzēkņi kopā ar plakātiem šoreiz saņem grāmatu komplektu “Viss ap mani. Mana mazā bibliotēka” un izglītojošu spēli “Burtu Gliemezītis”. Sākumskolas un pamatskolu bibliotēku klāstu papildina Dž.K.Roulingas grāmata “Ziemassvētku Cūks” un “Mazā ģeogrāfijas enciklopēdija. Latvija”. Savukārt vidusskolu un profesionālo mācību iestāžu grāmatu krājumos turpmāk varēs atrast grāmatu “Prāta Vētra. Meklēt vienam otru” un galda spēli “Scrabble”.

Jāatgādina, ka Draudzīgā aicinājuma iniciatīvu Latvijā 1935. gada 28. janvārī iedibināja Kārlis Ulmanis. Kustība tika atjaunota 1994. gadā, ikvienu rosinot Draudzīgā aicinājuma dienā ziedot skolām grāmatas, mākslas priekšmetus un naudas līdzekļus. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgava ir vienīgā pilsēta Latvijā, kura izdod informatīvus plakātus ar pilsētas svarīgāko faktu apkopojumu, ko būtiski zināt katram jelgavniekam. Pilsētas bērnudārzi, skolas, iestādes un uzņēmumi līdz šim saņēmuši desmit pamatzināšanu ruļļus.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.