Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas izglītības iestādēs piemin barikāžu aizstāvjus

Šogad aprit 33 gadi kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji – tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, kuri piedalījās protesta mītiņos, – aizstāvēja valsts brīvību pret militāriem uzbrukumiem un Latvijas valsts neatkarības pretiniekiem. Lai veicinātu patriotisma veidošanos skolēnos un saglabātu 1991. gada janvāra barikāžu upuru piemiņu, janvārī Jelgavas vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs notiek dažādi barikāžu atceres pasākumi. Vakar, 9. janvārī, Jelgavas Valsts ģimnāzijas 8. un 9. klašu skolēni gida pavadībā piedalījās nodarbībās mobilajā barikāžu muzejā “Muzeobuss”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mobilajā barikāžu muzejā “Muzeobuss” skolēni, apskatot ekspozīcijas un klausoties gida stāstījumā, var apgūt prasmes un iemaņas darbā ar dažādiem informācijas avotiem, savienojot informāciju no mācību grāmatām, vecāku stāstīto, barikāžu laikabiedru atmiņām, tādējādi veidojot izpratni par vēstures daudzveidīgās interpretācijas cēloņiem un nozīmi.

Jāpiebilst, ka 29. janvārī “Muzeobuss” viesosies arī pie Jelgavas pamatskolas “Valdeka”- attīstības centra skolēniem.

“Muzeobuss” ir “Ikarus” autobuss, kurā ierīkota barikāžu muzeja mobilā ekspozīcija. Pirmo reizi tas bija apskatāms 2006. gadā Muzeju naktī, bet 2008. gadā starp Latvijas muzeju ceļojošo izstāžu ekspozīcijām 1991. gada barikāžu muzeja “Muzeobuss” tika atzīts par vienu no ievērojamākajām šāda tipa ekspozīcijām Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka citās Jelgavas izglītības iestādēs no 15. janvāra plānota patriotiskā nedēļa, kuras laikā notiks tematiskās sociālo zinību un vēstures mācību stundas. Tā, piemēram, Jelgavas 4. vidusskolā starpbrīžos skolas radio skanēs atmodas laika dziesmas, bet Jelgavas 5. vidusskolā plānota Aizsardzības ministrijas lekcija “Kā mēs sargājam Latviju”, kā arī filmas “Barikādes Rīgā, 1991. gada 20. janvārī” skatīšanās. Patriotiskās nedēļas izskaņā 18. janvārī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas teritorijā tiks iedegts barikāžu ugunskurs, bet 19. janvārī atceres ugunskurs tiks degts Jelgavas 5. vidusskolas, Jelgavas 4. vidusskolas, Jelgavas Centra pamatskolas un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas pagalmā.

Ziņu sagatavoja Jelgavas Izglītības pārvalde

Foto: Jelgavas Izglītības pārvalde

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.