Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas kapsētās būtiski mainīta atkritumu apsaimniekošanas kārtība

Lai novērstu nelegālo atkritumu izmešanu kapsētās un samazinātu izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu, Jelgavas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” kapsētās būtiskai maina atkritumu apsaimniekošanas kārtību. Tiek realizēti vairāki pasākumi, lai nepieļautu negodprātīgu iedzīvotāju rīcību, kad uz pilsētas kapsētu konteineriem nelegāli tiek vesti sadzīves atkritumi, lielgabarīta atkritumi un pat bīstamie atkritumi. Konteineri kapsētās vairs nav novietoti ielu malās, kapsētās uzstādītas papildu barjeras un uzlabots apgaismojums, kā arī pie konteineriem izvietotas videonovērošanas kameras. Tajās jau līdz šim fiksēti vairāki iedzīvotāji, kas savus atkritumus nelegāli izmet kapsētu atkritumu konteineros, informē “Pilsētsaimniecība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iestāde atgādina, ka par nelegālu atkritumu izmešanu pilsētas teritorijā tiek piemērots administratīvais sods no 70 līdz 2800 eiro.

Lai ierobežotu transportlīdzekļu iebraukšanu kapsētu teritorijās, Bērzu un Meža kapsētā ir uzstādītas papildu barjeras. Lielie atkritumu konteineri (ar septiņu kubikmetru ietilpību) novietoti kapsētas teritorijas iekšienē, tādējādi ierobežojot piekļūšanu tiem ar transportu. Savukārt lielie konteineri, kas atradās kapsētu piegulošajā teritorijā, nomainīti pret mazākas ietilpības – 1,1 kubikmetrs.

Nodrošinot pārredzamību diennakts tumšajā laikā, atkritumu konteineru tuvumā ir uzlabots apgaismojums. Tāpat uzlabota videonovērošanas sistēma un uzstādītas videonovērošanas kameras pie atkritumu konteineriem, kas palīdz efektīvāk nodrošināt sabiedrisko kārtību un izbeigt nelegālo atkritumu izmešanu kapsētās. Pateicoties videonovērošanai, šobrīd jau ir pieķerti vairāki iedzīvotāji, kas savus nelegālos atkritumus izmet konteineros kapsētu teritorijā un informācija šobrīd izskata Jelgavas Pašvaldības policija. Par nelegālu atkritumu izmešanu pilsētas teritorijā tiek piemērots administratīvais sods no 70 līdz 2800 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Meža, Baložu un Bērzu kapsētā ir izvietoti konteineri tikai bioloģiski noārdāmo atkritumu savākšanai. Šādi konteineri plānoti katrā kapsētā, un to skaits pakāpeniski tiks palielināts. Ar mērķi tuvākajos gados maksimāli pāriet uz atkritumu šķirošanu kapsētās, tiks paredzētas tikai dažas vietas nešķirotajiem sadzīves atkritumiem – plastmasai, zariem, kuru diametrs ir lielāks par diviem centimetriem, vainagiem un citām kompozīcijām, kuru sastāvā ir plastmasa, metāls un citi materiāli. Tāpat ir izveidotas papildu vietas mazo konteineru novietošanai Baložu un Bērzu kapsētā. Savukārt, lai rudenī nodrošinātu lapu izvešanu no kapsētām, paredzēts novietot papildu konteinerus bioloģiski noārdāmo atkritumu savākšanai.

Pilsētas kapsētās ir izvietoti atkritumu konteineri tur radušos bioloģiski noārdāmo atkritumu – lapu, ziedu un krūmu zaru – izmešanai. Pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” aprēķini liecina, ka apmēram puse no kapsētās savākto atkritumu apjoma ir nelegāli izgāztie atkritumi, par kuru utilizēšanu pašvaldībai nākas maksāt ievērojamu summu – vairāk nekā 50 tūkstošus eiro gadā. Aicinām iedzīvotājus sekot līdzi izmaiņām un ievērot jauno atkritumu apsaimniekošanas kārtību kapsētās.

Foto: “Pilsētsaimniecība”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.