Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas kori piedalās Latvijas sieviešu un vīru koru svētkos Tukumā

Tukuma Durbes estrādē 4.jūnijā notika Latvijas sieviešu un vīru koru svētki – koncerts “Divi doti”. Gatavojoties XVII Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem 2023. gadā, kori izdziedāja sievu un vīru koru un svētku repertuāra dziesmas. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētkos piedalījās vairāk nekā 2000 sieviešu un vīru koru dziedātāju no visas Latvijas, tostarp arī no Jelgavas, Jelgavas novada un Dobeles – Dobeles pilsētas kultūras nama sieviešu koris “Vizma”, Latvijas Lauksaimniecības universitātes sieviešu koris “Liepa” un vīru koris “Ozols”, Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris “Spīgo,” Jelgavas novada Zaļenieku pagasta sieviešu koris “Zaļuguns”. Tālākie dziedātāji mēroja ceļu no Latgales un sarunās atzina, ka uz Tukumu izbraukuši pulksten sešos no rīta.

Svētku kopkorī vienojās ap 100 sieviešu un vīru kori. Pasākumu diriģēja sieviešu un vīru koru diriģenti – Aira Birziņa, Māra Marnauza, Ilze Valce, Romāns Vanags, Ivars Cinkuss, Uldis Kokars, Edgars Vītols, Jevgeņijs Ustinskovs un citi, kā arī Dziesmu svētku Goda virsdiriģenti Jēkabs Ozoliņš, Arvīds Platpers un Jānis Zirnis.

Koncertā piedalījās Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, solisti Inga Šļubovska un Zigfrīds Muktupāvels. Pasākuma mākslinieciskais vadītājs – Romāns Vanags, režisors Juris Jonelis, scenogrāfe Austra Hauks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīta pusē atsevišķi noritēja sieviešu un vīru koru mēģinājumi, bet pēcpusdienā – kopkora mēģinājums, kura laikā arī nedaudz uzlija, taču lietus dēļ stingrie diriģenti koristiem nekādas atlaides nedeva un dziesmas lika atkārtot vairākas reizes, jo koncertam jāsagatavojas godam.

Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu kora “Spīgo” diriģente Līga Celma – Kursiete atzīst, ka tie bija ļoti jauki, skaisti un izdevušies svētki. Koncerta programma bija labi sastādīta, ritēja raiti un koncerts nebija par garu. “Pēc koncerta no publikas dzirdēju atsauksmes, ka koncerts paticis. Visiem ir liels gandarījums. Tas bija pirmais lielais kopkora pasākums,” saka diriģente.

Savukārt skatītāju viedokli pauž kāda jauntukumniece portālā ntz.lv: “Pasākums tiešām bija jauks – laiks, saule, putnu čalas, cilvēki, kas baudīja visu to. Fantastiskie diriģenti, humoru un labu balsi apveltītais vadītājs. Vienkārši – baudījums. Būtu klausījusies vēl. Pēc lielā pārtraukuma ir jānovērtē tas, kas bija liegts. Jāķer mirkļi, jo nezinām kāds “bads” mums vēl priekšā. Un par skatītājiem nav ko uztraukties – atnāca tie, kas gribēja un paldies, ka bija šāda iespēja. Lai top!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) informē, ka Latvijas sieviešu un vīru koru salidojums ir tradīcija, kas reizi piecos gados kopā pulcē visus Latvijas sieviešu un vīru korus. Tradīcija aizsākās ar pirmo sieviešu koru salidojumu 1959.gadā Smiltenē un vīru koru salidojumu 1960.gadā Jelgavā. Šīs vasaras Latvijas sieviešu un vīru koru salidojums skanēja Dziesmu svētku 150.jubilejas zīmē, kura tiks svinēta 2023.gadā.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents Romāns Vanags atklāj: “Esam kopā uzsākuši nozīmīgu Dziesmu svētku vēstures ceļu gatavojoties Dziesmu svētku tradīcijas 150. jubilejai. Latvijas sieviešu un vīru koru svētki Tukumā ir gadu desmitiem kopta tradīcija, kas vienmēr ir nesusi dziesmas prieku ne tikai pašiem dalībniekiem, bet arī Tukuma novada iedzīvotājiem. Šī satikšanās ir svarīgs atskaites punkts koru gatavībai un pārliecībai par savām spējām.

Pēdējo gadu un pat mēnešu notikumi mums ir likuši izsvērt un pārdomāt daudzas eksistenciālas lietas. Starp tām ir arī mūsu brīvība un neatkarība. Dziesmu svētki bija, ir un būs mūsu valsts neatkarības pamats!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dziesmu un Deju svētku ieskaņas koncertu Durbes estrādē organizēja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Tukuma novada pašvaldību.

Teksts un foto: Andra Ozola un Whats App

Kopmēģinājumā
Lai gan vīru koru dalībnieku bija uz pusi mazāk nekā sieviešu koru dziedātāju, kopā skanēja labi

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.