Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Latviešu biedrība aicina uz koncertu

“Ne tauta pret tautu karos, bet visas kopā pret tumsu.” Šie Raiņa vārdi ir iedvesmojuši Jelgavas Latviešu biedrības organizētu koncertu “Saules dzirkstele”, kas 7. maijā pulksten 17 skanēs Jelgavas pilsētas bibliotēkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodienas pasaules realitāte ir karš, bet to nedrīkst ielaist mūsu sabiedrības attiecībās. “Laikā, kad pasaulē valda dusmas, bailes, nedrošība, sabiedrībai ir jāatgādina par iekšējo spēku, labo, kas ir katrā no mums, par ilgām pēc miera un saskaņas, kas ir cilvēci vienojoša pamatvajadzība,” teic koncerta režisore Aija Treija.

“Saules dzirkstele katrā no mums ir mūsu dvēsele – saules glabātāja. Tā Rainis rakstījis savā poēmā “Ave sol”, ko kopā ar Jelgavas Latviešu biedrības aktieriem vēlreiz pārlasīsim koncertā,” atklāj režisore. Koncertā muzicēs Jelgavas Latviešu biedrības koris “Apkārt Latvijai” diriģentes Gundegas Dūdas-Dzenes vadībā, Jelgavas Pensionāru biedrības ansamblis, soliste Kristīne Bīmane, Jelgavas Mūzikas vidusskolas vijolnieces Elīna Krujele, Jasmīna Treija un Varvara Lukjančikova, trompetes solo – Ilvis Faulbaums. Koncertmeistars – Māris Treijs.

Koncerts veltīts tā idejas autores Maijas Kravinskas piemiņai.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.