Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas lidlauka teritoriju gatavos saules enerģijas ražošanas parka attīstībai; attīrīs no krūmiem un apauguma

Šodien, 27. janvārī, Jelgavas dome pieņēma lēmumu, kas paredz uzsākt lidlauka teritorijas attīrīšanu no koku un krūmu apauguma, lai sagatavotu to industriālā parka attīstībai, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas domes sēdē 30. jūnijā apstiprināti nekustamā īpašuma Šūmaņu ceļā 2 apbūves tiesību izsoles rezultāti. Izsolē uzvarēja vienīgais pretendents – SIA “SP Austrumi”, kas kopā ar sadarbības partneriem “INTEC Energy Solutions” bijušā lidlauka teritorijā gandrīz 112 hektāru platībā apņemas uzbūvēt saules enerģijas ražošanas parku. Savukārt pašvaldība šajā projektā iesaistās, nodrošinot ceļa pieslēgumu Šūmaņu ceļam un teritorijas sagatavošanu – attīrīšanu no krūmiem un celmu frēzēšanu – industriālā parka attīstībai. Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 236 344,50 eiro bez PVN, no kurām SIA “SP Austrumi” finansējums ir 33 122 eiro un pašvaldības līdzfinansējums 203 222,50 eiro.

Teritorijas attīrīšana no krūmiem un celmu frēzēšana paredzēta 107,74 hektāru platībā.

Pēc lēmuma apstiprināšanas domē tiks organizēts iepirkums šo darbu veikšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas valstspilsētas būvvalde ir izsniegusi būvatļauju inženierbūvēm SIA “SP Austrumi” saules elektrostacijas jeb saules enerģijas ražošanas parka izveidei bijušā Jelgavas lidlauka teritorijā. Tur tiks izveidots saules enerģijas parks ar kopējo jaudu 88,4 MWp, uzstādot vairāk kā 160 tūkstošus saules paneļu moduļus. Kopējās projekta investīcijas būs 63 miljoni eiro.

Savukārt jau pagājušā gada 16. novembrī noslēgta vienošanās ar AS “Augstsprieguma tīkls” par  SIA “SP Austrumi” jauna elektroenerģijas pārvades sistēmas pieslēguma ierīkošanu.

“Esam nodrošinājušies ar visu nepieciešamo saules enerģijas parka izveidei un mūsu mērķis ir pabeigt projekta īstenošanu līdz 2024. gada beigām. Šis būs viens no lielākajiem saules enerģijas parkiem Baltijā, kas būtiski papildinās Latvijā ražotās enerģijas portfeli, stiprinot valsts enerģētisko neatkarību. Tāpat šāda mēroga projektam ir potenciāls samazināt elektroenerģijas cenu galapatērētājiem, jo mūsu ražotā enerģija palielinās piedāvājumu Baltijas tirgū, kas, attiecīgi, izdarīs spiedienu uz cenu samazināšanu. Jo vairāk šādi projekti būs, jo izdevīgāk tas būs Latvijas iedzīvotājiem,” uzsver Anastasija Udalova, projekta īstenotāju SIA “SP Austrumi” valdes priekšsēdētāja. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elektroenerģijas pārvades sistēmas pieslēguma būvprojektu “SP Austrumi” izstrādā SIA “Inženierija”, kam ir būtiska pieredze šādu projektu izstrādē. SIA “Inženierija” izstrādā arī būvprojektus 110 kV kabeļu līnijai un optiskās kabeļa līnijai, kā arī saules parka 110 kV apakšstacijai.

Projektu īsteno SIA “SP Austrumi”, kas ir mērķa sabiedrība konkrēti šīs ieceres realizēšanai. Saules enerģijas parka izveide tiek īstenota kopā ar saules enerģijas jomā pieredzējušu Vācijas uzņēmumu “INTEC Energy Solutions”, kas ir bāzēts Nirnbergā, Vācijā un Krakovā, Polijā, un strādā vairāk kā 12 pasaules valstīs, īstenojot vairāk kā 138 saules enerģijas projektu. Kopumā “INTEC Energy Solutions” ir uzstādījis 1,7 GW jaudu, tostarp 328 MWp jaudu Dānijā, 154 MWp Rumānijā un 424 MWp Itālijā, informē “SP Austrumi”.

Kompānija “SP Austrumi” ir reģistrēta 1999.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2845 eiro. Uzņēmums 2021.gadā ieņēmumus no pamatdarbības neguva, liecina “Firmas.lv” informācija.

  Foto: Jelgava.lv

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.