Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas muzejā prezentēs grāmatu “Trīs tējkarotes cukura”

17. februārī pulksten 17 Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā notiks Ērika Hānberga grāmatas “Trīs tējkarotes cukura” prezentācija ar autora, līdzstrādnieku un izdevēju piedalīšanos, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmā cukurfabrika Latvijā tika uzcelta Jelgavā, un grāmatas sākumā autors raksta: “Ar ko sākās Latvijas cukurs? Ar Latvijā ieaudzētām cukurbietēm. Cukurrūpniecība zenītu sasniedza trīs fabriku veidolā. Triumfs – 1937. gadā. Latvijas cukurs Pasaules izstādē Parīzē  izpelnījās augstāko godalgu!”

Ē.Hānbergs atzīst, ka ierosmi grāmatai radis atmiņu uzjundīšanas saietā Dienvidkurzemes novada Otaņķos. “Mani ieinteresēja atskats “Mūsu laivas, ar kurām veda cukurbietes Liepājas fabrikai, iesala Bārtas upes ledū”. Apjautu, ka jāsapulcina vienuviet būtiskumi, arī paša pieredzējumi, par saldo sakņu ēru, par valstisko lepošanos pasaulē ar veikumu: LATVIJAS CUKURS! No milzonīgā publikāciju klāsta avīzēs un žurnālos izvēlējos visstāstošākās, arī kuriozākās epizodes. Fotogrāfiju, gleznu un plakātu reprodukcijas uzskatāmi paspilgtina notiekošo visos cukurbiešu audzēšanas reģionos,” stāsta autors.

Sadarbojoties ar arhīvu pētnieku Andri Ziemeli, Ē.Hānbergs atlasījis rakstus avīzēs un žurnālos, kur stāstīts par cukurbietēm un cukura ražošanu Latvijā. Savukārt mākslas zinātniece Edvarda Šmite sagatavojusi gleznu un plakātu reprodukciju ciklu iekļaušanai grāmatā. Grāmatu izdevis apgāds “Jumava,” un tā jau šobrīd ir nopērkama Latvijas grāmatnīcās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz grāmatas prezentāciju aicināti iedzīvotāji. Ieeja pasākumā – bez maksas.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.