Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Mūzikas vidusskolas komanda uzvar desmitajā Latvijas kultūras kanona konkursā

UZVARAS BRĪDIS. No kreisās: Tomijs Endzelis, Dagnija Jākobsone, Gundega Māra Grūtupa un konkursa kuratore Anda Laķe

Eduards Liepiņš, Gundega Māra Grūtupa un Tomijs Endzelis izstrādājuši labāko tūrisma maršrutu Īlē

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisinājās Latvijas Kultūras akadēmijas organizētā Latvijas kultūras kanona konkursa “Kultūras kanona desmitgade. Ainavas paplašināšana: daba, kultūra un es” fināls, kurā 14 skolu komandas no visas Latvijas prezentēja konkursā tapušos tūrisma maršrutus. Konkursā pirmo vietu ieguva Jelgavas Mūzikas vidusskolas komanda skolotājas Dagnijas Jākobsones vadībā ar maršrutu “Īle – “caur putekļiem un gadu simtiem, caur laikmetiem””.

Kultūras kanona konkurss skolu jauniešiem šogad bija ar uzdevumu veidot savā pilsētā vai novadā kultūras tūrisma maršrutus, kas popularizē kultūras kanona un citas Latvijas kultūras un dabas vērtības. Jauniešu mīlestība pret savu dzīvesvietu, empātija, humānisms, radošums un prasme dalīties savā redzējumā ar citiem – tas spilgti parādījies konkursa finālistu maršrutos. Konkurss notiek trīs kārtās. Pirmajā kārtā tas risinās reģionos, otrā kārta – radošā darbnīca Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, trešā kārta – fināls. Gundega, Tomijs un Eduards jau iepriekš kopā ir startējuši dažādos konkursos: “Mēs esam jaunieši, kurus saista kultūra, mēs interesējamies par kultūrvēsturiskiem objektiem, par mākslu, tas ir plašs jēdziens – no teātra līdz dabas objektiem,” atklāj Tomijs Endzelis.

Jelgavas Mūzikas vidusskola konkursā piedalās jau septīto reizi, un katru gadu jaunieši aizstāv skolas vārdu kultūras un mākslas pedagoģes Dagnijas Jākobsones vadībā. Viņa rudens semestra sākumā, pamatojoties uz konkursa noteikumiem, ikvienam audzēknim uzdevusi izstrādāt tūrisma maršrutu: “Lai mācības ir kā piedzīvojums! Ir iemesls dažādot mācību procesu, jo jaunajā izglītības programmā “Skola 2030” kultūras kanons ir iekļauts kā apgūstamā tēma.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms fināla Latvijas Nacionālajā bibliotēkā konkursa komisijas pārstāvji devās uz finālistu izstrādātajiem maršrutiem tos izstaigāt un novērtēt klātienē. Uz Īli brauca žūrijas pārstāvji Anda Laķe, Patrīcija Kolāte, Laura Ozoliņa un Didzis Ruicēns. “Tur bija ļoti skaisti, sniga sniegs, un laikam komisiju apbūra tā noskaņa.

Visu rakstu lasiet 24. marta laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Foto: no personīgā albuma

Īles baznīca

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.