Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Nakts pusmaratons – jau 29. jūlijā

Jau pavisam drīz, 29. jūlijā, notiks Jelgavas lielākais šā gada sporta notikums – Jelgavas Nakts pusmaratons, kas ir vienīgais pusmaratons Latvijā, kas notiek vakarā un kura laikā dalībnieki var izbaudīt arī naksnīgus pilsētas skatus. Bet vēl šosestdien, 22. jūlijā, interesentiem ir iespēja aizvadīt pēdējo koptreniņu, kas notiks pulksten 19 Pasta salā un kuram iepriekš nav jāpiesakās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas Nakts pusmaratons notiks 29. jūlijā, un tie būs svētki ne tikai pašiem dalībniekiem, bet arī līdzjutējiem, kuri aicināti pulcēties drošā attālumā trases malās un atbalstīt skrējējus un nūjotājus. Sacensību centrs atradīsies Pasta salā, kur varēs reģistrēties skrējienam, izņemt starta numuru, kā arī atstāt glabāšanā personīgās mantas. Reģistrācija, numuru izņemšana un dažādas aktivitātes sāksies jau no pulksten 12. “Visas dienas garumā Pasta salā būs dažādas aktivitātes, piemēram, piepūšamās atrakcijas bērniem, animatori, iesildīšanās zona skrējējiem, skanēs mūzika un būs iespēja iegādāties dažādas lietas – gan ēdamas, gan neēdamas,” ieskicē “Sportland” mārketinga speciāliste Elza Marta Pildere, piebilstot, ka centrālā būs brīvdabas koncertzāles “Mītava” skatuve.

Sāks ar rāpošanas sacensībām un bērnu skrējienu

Sportiskā sadaļa sāksies pulksten 18.30 ar mazuļu rāpošanas sacensībām, kam iepriekš nav jāpiesakās. Šajā disciplīnā uzvarētāji klasiskajā izpratnē gan netiks noskaidroti – piemiņas balviņas saņems visi rāpotāji. Pulksten 19.30 starts tiks dots bērnu skrējieniem. Bērni sacentīsies četrās vecuma grupās: SB1 un VB1 jeb 2016. gadā dzimuši un jaunāki bērni veiks 300 metrus garu distanci, SB2, SB3, VB2 un VB3 jeb no 2012. līdz 2015. gadam dzimušie bērni veiks apmēram 600 metrus garu distanci, bet vecākie bērni (SB4 un VB4 jeb 2010. un 2011. gadā dzimušie) skries viena kilometra distanci. “Bērnus šogad sagaida putu skrējiens, kas pašu skrējienu padarīs par īstu ballīti, un, protams, medaļa,” stāsta organizatoru pārstāvis Jānis Pinkulis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavnieki jūdzes skrējienam bez maksas var pieteikties līdz 18. jūlija vakaram

Pulksten 21 tiks dots starts jūdzes skrējienam. Tā ir ļoti demokrātiska distance – 1609 metri –, kurā var piedalīties dažāda vecuma cilvēki ar atšķirīgu fizisko sagatavotību. Jātgādina, ka jelgavnieki jūdzes distancē var piedalīties bez maksas, piesakoties mājaslapas Jelgava.lv sadaļā “Sporta servisa centrs/Jelgavas Nakts pusmaratons”. Šī iespēja būs pieejama līdz 18. jūlija pulksten 23.59. Pēc tam jūdzes skrējienam varēs pieteikties tikai par maksu. Jūdzes skrējienam starts un finišs būs Pasta salā, tas vedīs līdz Jelgavas pilij un atpakaļ.

Garākajām distancēm starts – pie Mītavas tilta

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 21.40 uz starta stāsies 10 kilometru skrējēji un nūjotāji un pusmaratona skrējēji, bet pulksten 22 – piecu kilometru skrējēji. Starts būs Jāņa Čakstes bulvārī pie “Mītavas tilta” ar virzību uz Lielo ielu, finišs – Pasta salā. Jāatgādina, ka pusmaratona distancē tiks noskaidroti arī Latvijas čempioni, un 18. jūlija rītā šai distancei bija pieteikušies 388 skrējēji. Tā kā pasākums ir iekļauts arī “World Athletics” pasākumu kalendārā, interesi ir izrādījuši arī ārvalstu sportisti, piemēram, no Itālijas, Norvēģijas, Marokas, Lietuvas un Igaunijas. 18. jūlija rītā 10 kilometru skrējienam bija pieteikušies 433 skrējēji, 5 kilometru skrējienam – 544 dalībnieki. “Visas trases ir sertificētas. Lai to varētu nodrošināt, Uzvaras ielā skrējējus sagaida reverss jeb pagrieziens par 180 grādiem,” stāsta “Sporta servisa centra” sporta pasākumu organizatore Aļona Fomenko.

Kur atradīsies atbalsta un ūdens punkti?

Trasē būs izvietoti pieci atbalsta punkti, kuros skanēs uzmundrinoša dzīvā mūzika, un divi ūdens punkti. Atbalsta punkti atradīsies Akadēmijas un Sudrabu Edžus ielas krustojumā pie degvielas uzpildes stacijas “Cirkle-K”, Pasta ielas un Driksas ielas krustojumā pie “Pilsētas pasāžas”, pie Jelgavas Mūzikas vidusskolas Lapskalna ielā 2 (šeit būs arī ūdens punkts), Jāņa Čakstes bulvārī pie viesnīcas “Jelgava” un Pilssalas ielā pie iebraukšanas Pasta salā (šeit būs arī ūdens punkts).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sprinta zona – gar viesnīcu “Jelgava”

Tāpat trasē būs “New Balance” sprinta zona, kuru dalībnieki aicināti veikt pēc iespējas ātrāk. Plānots, ka sprinta zona atradīsies Jāņa Čakstes bulvārī viesnīcas “Jelgava” pusē un tā būs iezīmēta ar izgaismotu arku, lai dalībnieki laikus to var pamanīt. Trīs sievietes un trīs vīrieši no visiem dalībniekiem, kuri būs uzrādījuši ātrākos rezultātus sprinta zonā, saņems balvu no pasākuma atbalstītāja “New Balance”.

Galvenais pasākuma ēdinātājs būs uzņēmums “Pilsētas elpa”, un ikviens skrējiena dalībnieks, sacensību dienā uzrādot savu dalības numuru, saņems īpašu atlaidi pirkumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apbalvošana – pusnaktī

Visi dalībnieki finišā saņems piemiņas medaļu. “Pirmo reizi esam radījuši pilnībā krāsainu medaļu, kas dod tai spilgtu un dzīvespriecīgu izskatu. Bet tas vēl nav viss! Medaļai ir arī interaktīvi elementi, kas to padara vēl aizraujošāku,” norāda J.Pinkulis. Apmēram no pulksten 22 brīvdabas koncertzālē “Mītava” sāksies koncerts, un pasākuma kulminācija būs apbalvošana, kas sāksies pusnaktī. Tiks apbalvoti arī trīs absolūti ātrākie jelgavnieki un trīs absolūti ātrākās jelgavnieces 5 un 10 kilometru un pusmaratona distancē. Pasākums noslēgsies ar izlozi, kurā ikvienam pasākuma apmeklētājam un dalībniekam būs iespēja laimēt lieliskas balvas no pasākuma atbalstītājiem.

Pieteikšanās noslēgsies īsi pirms starta

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāatgādina, ka Jelgavas Nakts pusmaratonam var pieteikties mājaslapā jelgavaspusmaratons.lv vai sportlat.lv vai ikvienā “Sportland” veikalā Latvijā. To varēs izdarīt arī pasākuma norises dienā sacensību centrā, pieteikšanās noslēgsies īsi pirms konkrētā skrējiena starta.

Jāatgādina, ka Jelgavas Nakts pusmaratona norises laikā 29. jūlijā iedzīvotājiem jārēķinās ar būtiskiem satiksmes ierobežojumiem pilsētas centrā. Ar satiksmes ierobežojumiem var iepazīties ŠEIT.

Jelgavas Nakts pusmaratonu rīko kompānija “Baltic Events” sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs” un “Sportland”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziņu sagatavoja: Sporta servisa centrs

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.