Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novadā apstiprināti vienoti noteikumi ēku numuru un adrešu norādēm

Jelgavas novada dome šonedēļ apstiprinājusi saistošos noteikumus, kas paredz jaunizveidotajā Jelgavas novadā ieviest vienotus standartus ēku numuru vai adrešu norādēm, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikumos atrunāto normu ieviešanai paredzēts astoņu gadu pārejas periods, kas ļaus iedzīvotājiem un uzņēmumiem jaunās norādzīmes ieviest pakāpeniski.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem ēku numuru un nosaukumu norādzīmēm būs purpursarkans fons, uz kura atspoguļots ielas nosaukums un mājas numurs vai ēkas nosaukums. Uz ēkas numura norādes būs pieļaujams norādīt arī nekustamā īpašuma īpašnieka vārda iniciāli un uzvārdu, juridiskās personas nosaukumu vai uzrakstu “Privātīpašums”.

Pēc līdzīga principa noteikumi paredz iestāžu, ielu un tūrisma norādzīmju noformējumu, kuras tiek izvietotas ielu un ceļu krustojumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas novada pašvaldības Īpašuma pārvaldes nodaļas vadītāja Elita Andrasone skaidro, ka ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, kad vienota ēku un ielu numerācija līdzšinējā Jelgavas novadā ilga septiņus gadus, paredzams, ka arī šī noteikumu normu izpilde prasīs vairākus gadus.

“Tamdēļ esam paredzējuši astoņu gadu ilgu pārejas posmu – līdz 2030.gadam. Jānorāda, ka uz iepriekšējām norādzīmēm Jelgavas novadā attēlots bija arī stilizēts novada logo, bet apzinoties, ka tuvāko gadu laikā Jelgavas novads varētu pievienoties Jelgavas valstspilsētai, jaunos noteikumus pielāgojām līdzīgus pilsētas noteikumiem, atstājot norādzīmēs vien pašu nepieciešamāko,” skaidro Andrasone.

Par pašvaldības budžeta līdzekļiem jaunās standarta norādzīmes plānots izvietot pie pašvaldības ēkām un iestādēm, pie tūrisma objektiem, kā arī ceļu un ielu krustojumos. Lai nodrošinātu tūrisma un pašvaldības informācijas pieejamību, pašvaldība tuvāko gadu laikā, atbilstoši piešķirtajam budžetam, pēc vienota dizaina nomainīs arī ziņojuma dēļus un stendus ar pagastu un novada kartēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt uz fiziskām un juridiskām personām attiecas norāžu uzstādīšana uz sev piederošajām ēkām, pašiem parūpējoties par norāžu izgatavošanu, informē pašvaldībā.

Pašvaldība jaunās norādzīmes un stendus pakāpeniski sāks ieviest no nākamā gada, vērtējot nepieciešamo darbu apjomu un izmaksas.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.