Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novadā atzīmēs Baltā galdauta svētkus

Jau tradicionāli arī šogad 4. maijā Ozolniekos notiks svētku pasākums, kurā varēs baudīt patriotisku svētku atmosfēru. Šoreiz pie Ozolnieku Tautas nama pulksten 11 izskanēs Ozolnieku Mūzikas skolas orķestra sveiciens. “Ikviens tiks aicināts veidot kopīgu Latvijas dekoru ar līdzpaņemtām lentītēm LV karoga krāsās, un līdz pulksten 13 varēs apskatīt informatīvu izstādi par svarīgiem vēstures notikumiem. Būs arī simboliski klāts svētku galds. Tradicionāli veidosim savu brīvības un Baltā galdauta stāstu, apliecinot, ka joprojām esam par – par to, ka mums ir sava valsts, par to, ka mums ir iespēja brīvi runāt un brīvi domāt,” stāsta Jelgavas novada Ozolnieku Tautas nama vadītāja Evita Poča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baltā galdauta svētki 4. maijā ir kā Latvijas otrā dzimšanas diena. Diena, kurā 1990. gadā Augstākās Padomes deputāti pieņēma deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, pāršķirot jaunu lappusi Latvijas vēsturē. Atzīmējot šo zīmīgo notikumu, par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai arī tiek svinēti Baltā galdauta svētki, kad ģimenes aicinātas sanākt kopā pie balta galdauta klāta svētku galda.

Pasākumi Jelgavas novadā

■ Pavasara tirdziņš un Baltā galdauta svētki 4. maijā no pulksten 10 līdz 16 pie restorāna “Zemnieka cienasts” Jaunsvirlaukas pagastā.

■ Baltā galdauta svētki 4. maijā no pulksten 13 pie Kalnciema pagasta pārvaldes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

■ Svētku koncerts “Es tevi ļoti gaidīšu!” ar Lailu Ilzi Purmalieti 4. maijā pulksten 12 Kalnciema-Klīves baznīcā. Ieeja bez maksas.

■ Amatiermākslas kolektīvu koncerts “Manas saknes manā zemē” Lielplatones Tautas namā 4. maijā pulksten 19. Ieeja bez maksas.

■ Svētku dievkalpojums Salgales baznīcā 4. maijā pulksten 11 un Salgales Mūzikas skolas priekšnesumi pulksten 12 mūzikas skolas teritorijā.

Foto: PĒRNĀ GADA Baltā galdauta svētki Ozolniekos. /FOTO NO EVITAS POČAS PERSONĪGĀ ALBUMA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.