Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada Brankās siltuma tarifu no janvāra plāno palielināt gandrīz par trešdaļu

Jelgavas novada Brankās siltuma tarifu no 1.janvāra plānots palielināt gandrīz par trešdaļu, liecina siltumenerģijas apgādes pakalpojumu sniedzēja SIA “Ozolnieku KSDU” pieteiktais tarifu projekts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ozolnieku KSDU” pašlaik un līdz 2023.gada 31.janvārim spēkā ir terminētais tarifs, kurā komersants iekļāvis neparedzētās izmaksas. Šis neparedzēto izmaksu periods ilga divus gadus un 2023.gada 31.janvārī beigsies. Tad stāsies spēkā beztermiņa tarifs, kurā vairs nebūs ietvertas neparedzētās izmaksas, skaidro Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāve Ieva Lazdiņa.

Tarifs ar neparedzētajām izmaksām jeb terminētais tarifs pašlaik ir 149,84 eiro par MWh bez pievienotas vērtības nodokļa (PVN), bet no 1. līdz 31.janvārim tas būs 194,10 eiro par MWh bez PVN jeb par 29,5% lielāks.

Beztermiņa tarifs, kurā nav ietvertas neparedzētās izmaksas, no 1.februāra plānots 189,72 eiro par MWh bez PVN.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteiktā tarifa izmaiņas pret spēkā esošo tarifu ir saistītas ar dabasgāzes cenas palielinājumu, skaidro uzņēmums.

Neparedzētās izmaksas rodas saistībā ar kurināmā un iepirktās siltumenerģijas cenu pieaugumu. Atbilstoši metodikai neparedzētās izmaksas ir iekļaujamas tarifā. Metodika paredz ne tikai kompensēt komersantam radušās negūtās izmaksas, bet arī samazināt siltumenerģijas tarifu, ja komersants ir guvis neparedzētus ieņēmumus saistībā ar zemāku kurināmā un iepirktās siltumenerģijas cenu. Ja tuvākā gada laikā dabasgāzes un iepirktās siltumenerģijas cena būs zemāka, nekā tā ir šobrīd tarifā, tad komersantam gūtais papildu ieguvums no cenas starpības būs jāatdod patērētājiem.

SIA “Ozolnieku KSDU” īpašnieks ir Jelgavas novada pašvaldība. Tā apgrozījums 2021.gadā bija 2,14 miljoni eiro, bet peļņa – 134 834 eiro, liecina “Firmas.lv” dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.