Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada budžeta ieņēmumi par 11,5 miljoniem mazāki nekā izdevumi

Jelgavas novada dome šodien apstiprināja pašvaldības budžetu, kura ieņēmumi ir par aptuveni 11,5 miljoniem mazāki nekā izdevumi, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starpība starp ieņēmumiem un izdevumiem tiks segta no 2021.gada budžeta līdzekļu atlikuma, kas bijis lielāks nekā septiņi miljoni eiro, un aizņēmuma valsts kasē.

Jelgavas novada konsolidētā budžeta ieņēmumi prognozēti nepilnu 49 miljonu eiro apmērā, bet izdevumi – 60,5 miljonu eiro apmērā.

Pašvaldības ieņēmumu lielāko daļu veido iedzīvotāju ienākuma nodoklis – 43,59% no pamatbudžeta kopējiem ieņēmumiem. Kā otrs galvenais ieņēmumu avots prognozēts nekustamā īpašuma nodoklis – 8,76% no pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā norāda pašvaldībā, par budžeta prioritārajām jomām noteikta sociālā aizsardzība un spēja nodrošināt pašvaldības finanšu stabilitāti ilgtermiņā.

“Pirmkārt, šis budžets iekļauj gan izlīdzinātu un konceptuāli vienojošu finanšu atbalsta aprēķinu izdevumu pozīcijās, kur līdz šim abiem novadiem bija atšķirīga prakse. Otrkārt, tas aptver un notur visas abu novadu finanšu saistības projektos, iesāktajos un turpināmajos būvdarbos,” norāda Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis (AP).

Viņš uzsver, ka budžets vispirms sniedz atbalstu iedzīvotājiem sociālajā jomā. Taču tas esot arī revolucionārs, jo jaunā, apvienotā novada dome mēģinājusi iestrādāt citu redzējumu – līdz ar novadu apvienošanu panākt izdevumu ekonomiju administratīvajos resursos, pasākumos, atbalsta funkcijās, lai pašvaldība strādātu maksimāli uz iedzīvotāju vajadzībām vērstos pakalpojumos un varētu atteikties no liekā, ir pārliecināts Lasmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vislielākais izdevumu apjoms pamatbudžetā, kā ik gadus, paredzēts izglītības nozarei, atvēlot 45% no plānotajiem kopējiem pamatbudžeta izdevumiem.

Būtisks izdevumu pieaugums, vairāk nekā par 400 000 eiro, saistīts ar skolēnu ēdināšanas pakalpojuma nodrošinājumu, jo pašvaldība iecerējusi līdz mācību gada beigām nodrošināt pilnā mērā apmaksātu ēdināšanu pilnīgi visiem izglītojamajiem līdz 12. klasei, kas apmeklē Jelgavas novada izglītības iestādi.

Budžetā atvēlēti līdzekļi transporta izdevumu kompensācijai izglītojamajiem, stipendiju izmaksai Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas izglītojamajiem, kā arī Jelgavas novada stipendijām, kas sadarbībā ar Latvijas Universitātes fondu tiek piešķirtas talantīgiem, mērķtiecīgiem 12.klasi absolvējušajiem un 1.kursā studijas sākušajiem studentiem. Kopumā pašvaldība pašlaik atbalsta 13 bakalaura studiju studentus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Infrastruktūras attīstībai izglītības jomā plānots atvēlēt 416 372 eiro, tajā skaitā turpinot iepriekšējā gadā sāktos darbus Elejas vidusskolas teritorijas labiekārtošanai, Ozolnieku jauniešu interešu nama izveidei, īstenojot projektu “No A-Ž”, un, pamatojoties uz 2021.gadā noslēgušos metu konkursu “Aizupes pamatskolas pirmsskolas ēkas jaunbūves būvniecībai”, šogad plānots uzsākt šī objekta būvprojekta izstrādi.

Savukārt, piesaistot Eiropas Savienības līdzekļus projektu īstenošanai izglītības jomā 1 023 449 eiro apmērā, turpinās iekļaujošas izglītības veicināšanu, karjeras izglītības, pedagogu, atbalsta personāla un skolu vadības profesionālās kvalifikācijas pilnveidi. 

Izglītības pārvalde īstenos vairākus “Erasmus” programmas projektus 119 017 eiro apmērā profesionālajai pilnveidei gan radošu, gan uzņēmējdarbības domāšanas un citu kompetencēs balstīta izglītības satura metožu apguvei.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.