Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada deputāti pārliecinoši nobalso par 12 gadus ilgušā juridiskā ārpakalpojuma izbeigšanu

Tika nolemts līdz 30. novembrim vienpusīgi pārtraukt līgumattiecības ar juristiem Dzintaru Lagzdiņu un Aldi Jēgeri.

Pēc septiņu Jelgavas novada deputātu: Ulda Aināra, Madara Lasmaņa, Andra Ozoliņa, Jāņa Kažotnieka, Oskara Cīruļa, Irinas Dolgovas un Ģirta Neijas kopīga iesnieguma, piektdien tika sasaukta ārkārtas domes sēde. Tajā bez debatēm, ar 12 balsīm “par” un Latvijas Zemnieku savienības pieciem deputātiem, ieskaitot domes priekšsēdētāju Ziedoni Cauni, nepiedaloties balsošanā, tika nolemts līdz 30. novembrim vienpusīgi pārtraukt līgumattiecības ar juristiem Dzintaru Lagzdiņu un Aldi Jēgeri. Viņi kopš 2009. gada vecajā Jelgavas novadā bija nepārtraukta ārpakalpojuma veicēji juridiskajos ikdienas jautājumos, par to saņemot desmit tūkstošus eiro mēnesī (vēlāk darba izcenojums bija par stundām).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lēmums tika pamatots ar Vides un reģionālās ministrijas nostādnēm, kā arī Likuma par pašvaldībām 14. pantu, Civillikuma 1414., 1415. pantu un ārpakalpojuma līgumu. Turklāt Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektorei Līgai Lonertei līdz 29.novembrim uzdots veikt juridiskā ārpakalpojuma veicēju rīcībā esošās Jelgavas novada pašvaldības darbībai nepieciešamās informācijas auditu un pārņemšanu. Lēmuma izpildes kontroli uzdots veikt Jelgavas novada domes priekšsēdētājam Ziedonim Caunem.

Par juridiskā ārpakalpojuma izbeigšanu balsoja: Andris Ozoliņš, Artūrs Semjonovs, Dina Tauriņa, Emīls Dobrājs, Gundars Liepa, Ģirts Neija, Irina Dolgova, Jānis Kažotnieks, Madars Lasmanis, Oskars Cīrulis un Uldis Ainārs. Savukārt balsojumā nepiedalījās Ilze Vītola, Juris Lavenieks, Juris Razživins, Lolita Duge un Ziedonis Caune.

Deputāte Dina Tauriņa, jautāta par to, kā šajā balsojumā varēja būt vienoti bieži vien dažādos uzskatos esošie Lielupes labā krasta deputāti no agrākā Ozolnieku novada, atbildēja, ka jautājums par ārpakalpojuma juristiem bija jau iepriekš apspriests visu partiju priekšvēlēšanu programmās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: Gaitis Grūtups

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.