Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada dome ārkārtas sēdē lems par izpilddirektores Līgas Lonertes atstādināšanu no amata

Šodien plkst.15 sasaukta Jelgavas novada dome ārkārtas sēdē, kurā lems par disciplinārlietas ierosināšanu pret pašvaldības izpilddirektori Līgu Lonerti un viņas atstādināšanu no amata, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat tiks lemts par disciplinārlietas izskatīšanas komisijas izveidi.

Kā vēstīts, šonedēļ septiņi Jelgavas novada domes deputāti parakstījuši iesniegumu ar pieprasījumu sasaukt ārkārtas sēdi, lai arī pret pašvaldības izpilddirektori Lonerti ierosinātu disciplinārlietu un atstādinātu viņu no amata. Deputāti neesot apmierināti ar viņas darbu, piesaucot gan maldinošas informācijas sniegšanu, gan nesaimniecisku rīcību.

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (LZS) uzskata, ka šiem pārmetumiem ir maz sakara ar racionāliem pamatojumiem, tie drīzāk esot no konteksta izrauti, sakāpināti un kopumā – viegli attaisnojami. Viņš uzskata, ka darbība ir apzināti vērsta, lai panāktu cita veida politisko ietekmi visā pašvaldības administrācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Un nav noslēpums, ka šīs taktikas izvēršanai ir ciešs un vienots informatīvs, politisks atbalsts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, kur ministra padomnieka posteni ieņem arī Jelgavas novada domes deputāts [Madars Lasmanis (AP)], un kopumā ņemot vērā politisko ieinteresētību Jelgavas novada domē mazināt Zemnieku savienības “laikus”,” pauž Caune.

Domes priekšsēdētājs apgalvo, ka šāds spiediens tiek izdarīts – gan pierādāms, gan nepierādāms – arī uz izpildvaras pārstāvjiem.

Caune šonedēļ deputātiem paziņojis, ka atkāpsies no amata pēc pašvaldības budžeta apstiprināšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Politiskās intereses, ar ko deputāti veidoja savstarpējās vienošanās tūlīt pēc vēlēšanām, vainagojas ar stratēģiskiem soļiem varas pozīciju nostiprināšanā un politiskās ietekmes veidošanai jau apvienotā novada domes darbam un ietekmei izpildvaras veidošanā,” skaidro Caune.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.