Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada dome likvidē divus priekšsēdētāja vietnieka amatus un izpilddirektora vietnieku skaitu samazina uz vienu

Jelgavas novada dome šodien septiņu deputātu rosinātā ārkārtas domes sēdē nolēma veikt grozījumus saistošajos noteikumos Nr.1 “Jelgavas novada pašvaldības nolikums”, nosakot, ka turpmāk pašvaldībā domes priekšsēdētājam un izpilddirektoram katram būs tikai viens vietnieks, informē Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Enija Kreicberga-Kapša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apstiprinātie grozījumi ar desmit balsīm “par” un astoņām “nepiedalās” paredz domes priekšsēdētāja vietnieku skaita samazināšanu no trim vietniekiem uz vienu vietnieku un izpilddirektora vietnieka samazināšanu no diviem vietniekiem uz vienu vietnieku.

Lemjot par priekšsēdētāja vietnieku skaita samazināju, no amata tiek atbrīvots Andris Ozoliņš (LZP), priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos. Savukārt otru priekšsēdētāja vietnieku attīstības un infrastruktūras uzturēšanas jomā no amata dome atstādināja jau aizvadītajā nedēļā, apstiprinot Oskara Cīruļa (Nacionālā apvienība VL—TB/LNNK) iesniegumu ar lūgumu atbrīvot viņu no amata.

Pēc apstiprinātajiem grozījumiem nolikumā turpmāk domes priekšsēdētāja vietnieka funkcijas domē pildīs Ilze Vītola, kura atbildīga par labklājības un sociālo lietu jautājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

O.Cīrulis un A. Ozoliņš turpinās būt Jelgavas novada domes deputāti.

Tāpat apstiprinātie grozījumi nolikumā, izsakot jaunā redakcijā 31.punktu par izpilddirektora vietnieku skaitu, nosaka, ka turpmāk pašvaldībā izpilddirektoram būs viens vietnieks – saimnieciskajos jautājumos.

Septiņu deputātu kopums, kas rosināja ārkārtas domes sēdi, lēmumu par grozījumiem pašvaldības nolikumā skaidroja galvenokārt ar nepieciešamību racionāli izlietot pašvaldības budžetu. Aprēķināts, ka grozījumu rezultātā 2022.gada budžetā veidosies ietaupījums teju 93 000 eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar parakstiem apliecinot ārkārtas domes sēdes rosināšanu, savu nostāju paudis Dainis Liepiņš, Dina Tauriņa un Vidmants Rinkuns no Latvijas reģionu Apvienības (LRA), kā arī Ilze Vītola, Lolita Duge, Juris Lavenieks un Juris Razživins no Latvijas Zemnieku savienības (LZS).

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.