Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada dome projektu konkursā mēģinās iegūt finansējumu 11 ceļu posmu remontiem

Jelgavas novada dome 15.aprīlī ir nolēmusi piedalīties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izsludinātajā projektu konkursā, lai mēģinātu iegūt finansējumu 11 ceļu posmu remontiem septiņos pagastos, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zaļeniekos iecerēts atjaunot 5,5 kilometrus garu ceļa posmu, Sesavā – 8,33 kilometrus, Vilcē – 5,86 kilometrus, Lielplatonē – 1,82 kilometrus, Salgalē – 1,47 kilometrus, Cenu pagastā – 0,33 kilometrus, bet Platonē – 2,5 kilometrus.

Pieteikumi tiks izvērtēti trīs mēnešu laikā. Ja izvērtējums būs pozitīvs, projektu realizāciju paredzēts sākt šī otrajā pusē un pabeigt līdz 2025.gada beigām, skaidro pašvaldībā.

Paralēli projektu pieteikumu izstrādei noritējusi apvienotā projektēšanas un būvdarbu iepirkuma procedūra, SIA “Kulk” un SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate” izraugoties par būvniecības ieceru dokumentācijas izstrādātājiem. Būvdarbi tiks uzsākti tikai pēc finansējuma saņemšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceļu posmu labiekārtošanai kopējais nepieciešamais finansējums ir 6,9 miljoni eiro, no kura projekta finansējums veidotu 5,2 miljonus eiro, savukārt Jelgavas novada pašvaldības finansējuma daļa būtu 1,7 miljoni eiro.

Kā ziņots, pašvaldība pērnā gada pavasarī aicināja komersantus sadarboties projekta realizēšanā un ieteikt uzņēmējdarbībai nozīmīgus pašvaldības zemes un grants ceļus pārbūvei.

Projektā varēja piedalīties dažādu uzņēmējdarbības formu pārstāvji, piemēram, individuālie komersanti, zemnieku saimniecības, pašnodarbinātie, kas veic saimniecisko darbību, kā arī lauksaimniecības un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, kas gūst labumu no projekta ietvaros attīstītās ceļu infrastruktūras. Lai varētu īstenot šo projektu, ceļu posmos iesaistītajiem uzņēmējiem pēc projekta realizācijas būs jārada darba vietas un jāveic investīcijas savā uzņēmumā.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.