Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada domes deputāti nobalsojuši par jau iepriekš sagatavoto mierizlīgumu Ozolnieku ledus halles lietā

Šodien Jelgavas novada domes deputāti nobalsojuši par jau iepriekš sagatavoto vienošanos par mierizlīgumu Ozolnieku ledus halles lietā ar mērķi izbeigt Ozolnieku novada domes sākto tiesvedību šajā civillietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domes sēdē piedalījās zvērināts advokāts Aivars Bērziņš, kurš šajā lietā sniedz Jelgavas novada domei juridisko palīdzību. Viņš paskaidroja, ka iepriekšējā sēdē deputātu pieņemtais papildinājums – Pētera Veļecka (LZS) ierosinājums mierizlīgumā paredzēt nodalīt pašvaldības īpašumu no SIA “GRB investīcijas” īpašuma, uzbūvējot atsevišķu ieeju un ģērbtuves, nevar tikt iekļauts mierizlīguma tekstā, jo neattiecas uz šo tiesvedību. Doma ir laba un atbalstāma, taču otras puses advokāti šo priekšlikumu jau ir noraidījuši, teica Bērziņš.

Pēc debatēm notika balsojums, kurā ar desmit balsīm “par” tika pieņemts jau uz iepriekšējo domes sēdi sagatavotais mierizlīguma teksts.

Mierizlīgums paredz, ka nomas līgums par halles kopīgo telpu lietošanu ir spēkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Opozīcijas deputāti uzstāj, ka nomas līguma pagarināšana nav notikusi, jo domes sēdē 2019.gada 21.februārī, kad par to ticis lemts, neesot bijis kvoruma. Šādu viedokli pauda gan deputāts Uldis Ainārs (JV), gan Andris Ozoliņš (LZP). Faktiski daļa deputātu bija sēdē, bet nepiedalījās balsojumā, lai šādi izteiktu savu protestu pret notiekošo, sacīja Ainārs.

Ozolnieku novada dome vērsās Zemgales rajona tiesā 2021.gada 30.maijā. Lietas materiāliem pievienota izziņa, datēta ar 2021.gada jūniju, ka SIA “GRB investīcijas” nav nomas maksas parādu, un tas nozīmē, ka Ozolnieku novada dome ir turpinājusi pieņemt nomas maksu arī pēc prasības iesniegšanas tiesā, aģentūru LETA informēja Bērziņš.

Nākamā tiesas sēde, kurā tiks iesniegta mierizlīguma vienošanās, paredzēta pirmdien,13.februārī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, 2007.gada 9.martā Ozolnieku novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar Dainim Liepiņam (LRA) piederošo SIA “G.R.B. Investīcijas” par zemes īpašuma 0,47 hektāru platībā Stadiona ielā 5 Ozolniekos nomu ar apbūves tiesībām. Nomas ilgums noteikts līdz 2019.gada 8.martam. Zemes nomas mērķis ir ledus halles būvniecība.

Tuvojoties noteiktajam zemes nomas termiņam, 2019.gada 11.februārī, pašvaldība saņēma “G.R.B. Investīcijas” pārstāvja iesniegumu par nomas līguma termiņa pagarināšanu līdz 2037.gada 7.martam. 21.februāra domes sēdē tika skatīts jautājums līguma pagarināšanu. Sēdi vadīja Liepiņš, kurš 2017.gadā ievēlēts domē un kļuvis par priekšsēdētāju. Vienlaikus viņš bija arī “G.R.B. Investīcijas” īpašnieks. Sēdes rezultātā tika parakstīts lēmums par zemes nomas līguma pagarināšanu.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.