Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novadā dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesības deleģē SIA “Jelgavas novada KU”

Jelgavas novadā dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesības deleģētas SIA “Jelgavas novada KU”, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Enija Kreicberga-Kapša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai veicinātu resursu racionālu izmantošanu un vienotu pakalpojuma kvalitātes uzraudzību, komunālo pakalpojumu jomā jaunizveidotajā Jelgavas novadā nolemts sākt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekošanas maiņas procesu, paredzot, ka turpmāk novadā esošo nepārņemto dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesības tiek deleģētas tikai vienai kapitālsabiedrībai.

Līdz ar administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu, Jelgavas novadā ir divas pašvaldībai piederošas kapitālsabiedrības – SIA “Jelgavas novada KU” un “Ozolnieku KSDU”, kas sniedz komunālos pakalpojumus katra savā novada ģeogrāfiskajā areālā. 

Kopš pašvaldību vēlēšanām ir pagājis pusgads, un, optimizējot abu kapitālsabiedrību darbību, lemts dzīvojamā māju apsaimniekošanu nodot vienai kapitālsabiedrībai, – tā paredzot gan resursu racionālāku izmantošanu, gan pakalpojumu kvalitātes paaugstināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ja dažu pakalpojumu, piemēram, ūdenssaimniecības vai siltumapgādes pakalpojumu atsevišķu nodrošināšanu daļēji var attaisnot ar atšķirīgu pakalpojumu tarifu, sarežģītu to noteikšanas metodiku, tad turpināt abām kapitālsabiedrībām piedāvāt daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanas pakalpojumus nav ekonomiska pamata” skaidro SIA “Jelgavas novada KU” valdes loceklis Dzintars Cāzers.

Jelgavas novada administratīvajā teritorijā joprojām ir vairāk nekā 100 daudzdzīvokļu dzīvojamo māju, kuru īpašnieki nav pārņēmuši māju pārvaldīšanu no pašvaldības un nav iecēluši pārvaldnieku. 

Līdz šim 90 māju pārvaldīšanas tiesības bija deleģētas SIA “Jelgavas novada KU”, bet 13 māju pārvaldīšanas tiesības – SIA “Ozolnieku KSDU”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekošanas maiņas procesu, Ozolnieku, Cenu un Salgales iedzīvotāji, kam pieder dzīvoklis SIA “Ozolnieku KSDU” apsaimniekotās mājās, turpmāk apsaimniekos “Jelgavas novada KU”.

Apstiprinātais domes lēmums paredz deleģējuma līgumu ar SIA “Jelgavas novada KU” slēgt uz vienu gadu, bet ne ilgāk par brīdi, kad visu māju pārvaldīšanas tiesības tiks nodotas dzīvokļu īpašnieku sabiedrībai vai ar dzīvokļu īpašnieku savstarpēju līgumu pilnvarotai personai.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.