Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada iedzīvotājus aptaujā par apvienotā novada ģerboni

Jelgavas novada pašvaldība aicina novada iedzīvotājus līdz 15.janvārim paust  viedokli, kādus simbolus, vērtības, elementus būtu nepieciešams iekļaut un atspoguļot jaunajā Jelgavas novada simbolikā ģerbonī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar administratīvi teritoriālo reformu Jelgavas novadu un Ozolnieku novadu apvienojot vienā, dome lēmusi arī par jauna ģerboņa izstrādi.

Kā norāda pašvaldība, gan līdzšinējā Ozolnieku novada, gan līdzšinējā Jelgavas novada vēstures faktu, dabas vērtību, teritorijas unikalitātes iezīmes ir būtiskas kā asociāciju, atmiņu, priekšstatu kopums, ar ko cilvēkiem, tās iedzīvotājiem un arī tūristiem radām un veidojam stāstu par Jelgavas novada vērtībām. 

Pašvaldība gaida iedzīvotāju priekšlikumus, lai Jelgavas novada ģerbonis top cieņpilns pret vēsturi, dabu, tradīcijām un top jauns stāsts, jauna leģenda par Jelgavas novada attīstības lappusi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visas idejas tiks nodotas jaunā Jelgavas novada ģerboņa izstrādātājiem.

Apkopojot visas iedzīvotāju idejas, simbolikas izstrādātāji uzsāks ģerboņa māksliniecisko radīšanu, ņemot vērā arī vēstures faktus, teritorijas bagātības, kā arī striktus heraldiskos nosacījumus. 

Ģerboņa izstrādes procesā taps trīs varianti, ko Jelgavas novada pašvaldība nodos iedzīvotāju balsojumam. Attiecīgi pēc iedzīvotāju balsojuma Jelgavas novada ģerbonis līdz ar domes un Heraldikas komisijas apstiprinājumu varēs tikt pielietots pašvaldības reprezentācijā un Jelgavas novada identitātes jaunajā posmā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik ar domes lēmumu uz noteiktu laiku Jelgavas novadā oficiāli ir apstiprināts līdzšinējais Jelgavas novada ģerbonis kā jaunizveidotās pašvaldības oficiālā simbolika.

Pašlaik Jelgavas novada ģerbonis ir zilā laukā divi krustoti zelta vārpu kūļi, augšā vairodziņš: sudraba laukā izaugoša purpura aļņa galva.

Savukārt bijušā Ozolnieku novada ģerbonis bija zils ar zeltu, augšējā laukā zelta saules staru vainags ar lauzītiem stariem, apaļā caurlauzumā trīsstūrī savienotas trīs sudraba piecstaru zvaigznes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptauja pieejama ŠEIT

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.