Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt
casibom giriş casibom bahsegel jojobet

Jelgavas novada izglītības iestādēs mācību gada beigās mācījās desmit skolēni no Ukrainas

Jelgavas novada pašvaldības izglītības iestādēs mācību gada beigās mācījās desmit skolēni no Ukrainas, liecina pašvaldības sniegtā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus vietvara norāda, ka Jelgavas novadā uzturas arī skolas vecuma bērni, kas līdz šim nebija iestājušies nevienā izglītības iestādē vai mācījās attālināti Ukrainas skolās.

Pašlaik neesot iespējams prognozēt konkrētu Ukrainas skolēnu skaitu, kuri varētu sākt vai turpināt mācības Jelgavas novada izglītības iestādēs nākamajā mācību gadā. Tas atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp situācijas attīstības valstī, uzsver pašvaldībā.

Jau ziņots, ka no nākamā mācību gada ukraiņu bēgļu bērni izglītību Latvijā iegūs valsts valodā, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt skolēni pirmsskolas izglītības vai pamatizglītības pakāpē varēs apgūt arī mazākumtautību izglītības programmu, kas tiek īstenota ukraiņu valodā, ievērojot likumā noteikto proporciju latviešu valodas lietošanā mācību procesā.

Ukraiņu skolēni jaunajā mācību gadā arī var turpināt izglītības ieguvi tajā pašā izglītības iestādē, kurā tika uzņemti iepriekšējā mācību gadā, ja izglītības iestāde nodrošina izglītības programmu valsts valodā vai ukraiņu valodā. Ja šādas iespējas pašreizējā skolā nav, pašvaldībai ir jānosaka cita izglītības iestāde.

Izglītības iestāde, kas iepriekšējā mācību gadā nodrošināja izglītības ieguvi mazākumtautību programmās un turpmāk nodrošinās licencētas izglītības programmas īstenošanu valsts valodā vai ukraiņu valodā, sazināsies ar nepilngadīga civiliedzīvotāja likumisko pārstāvi vai pilngadīgu civiliedzīvotāju un informēs par nepieciešamību iesniegt rakstveida iesniegumu par izglītības programmas maiņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tomēr, ja izglītības iestādi ir nepieciešams mainīt, visus jautājumus par jauno skolu risinās konkrētās pašvaldības atbildīgā amatpersona, sazinoties ar skolēna dzīvesvietai tuvāko skolu vai skolu, kurā ir brīvas vietas.

Savukārt tā izglītības iestāde, kurā ukraiņu bēgļu bērns mācījās šajā mācību gadā, pēc konkrētas informācijas saņemšanas piecu darba dienu laikā informēs par pieņemto lēmumu bērnu un viņa likumisko pārstāvi, norādot visu nepieciešamo informāciju par jauno izglītības iestāde – atbildīgās amatpersonas vārdu, uzvārdu e-pasta adresi un tālruņa numuru.

Skolēnu jaunajā izglītības iestādē uzņems, pamatojoties uz skolēna, skolēna vecāka vai likumiskā pārstāvja rakstveida iesniegumu izglītības iestādes vadītājiem.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.